Тука си: Почетна » Фан Клуб (страна 12)

Категорија: Фан Клуб

Карти за натпреварот Јувентус – Аталанта

543774_427791033960234_296076385_n

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Серија А Јувентус – Аталанта Натпреварот ќе се одригра на 05.05.2014, понеделник, со почеток од 21:00 ... Повеќе »

Карти за натпреварите со Бенфика во Лисабон и Торино

1794815_10154008409500716_5772882789787779744_n

Откако беше извлечен противникот на Јувентус за 1/2 финалето од Лига Европа (Бенфика), Координативниот Центар од Торино веднаш прати известување за пријавувањето за карти за двата натпревари во Лисабон и ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Болоња

564990_409604509112220_1188439468_n

Здраво Јувентини, Централата од Торино ни достави понуда за барање на карти за натпреварот од Серија А Јувентус – Болоња кој ќе се одригра на 19.04.2014, сабота, со почеток од 18:30 ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Ливорно

e3738fd2-ee0e-4106-a211-a0f2d3e6dd5f

Здраво Јувентини, Централата од Торино ни достави понуда за барање на карти за натпреварот од Серија А: Јувентус – Ливорно Натпреварот треба да се одригра на 07.04.2014 недела со почеток ... Повеќе »

Карти за двата натпревари против Лион

BjQBoGICMAIPE0D

Здраво Јувентини, Централата од Торино ни достави понуда за барање на карти за двата натпревари од двомечот за 1/4 финалето од Лига Европа против екипата на Олимпик Лион. Лион – ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Киево (16.02.2014)

Serie-A_Juventus-vs-Chievo

Здраво Јувентини, Во тек е пријавување за карти за натпреварот Јувентус – Киево кој треба да се одигра на 16.02.2014 недела од 15:00 часот. Рокот за пријавување за карти е ... Повеќе »

Карти Јувентус – Интер 02.02.2014

Inter vs Juve

Натпреварот од 22. коло во Серија А, на Јувентус арената помеѓу Јувентус и Интер ќе се одржи на 02.02.2014 недела, во 15: часот (датумот и времето може да претрпат измени). ... Повеќе »

Карти Јувентус – Рома 05.01.2014

Juve vs Roma

Натпреварот од 18то коло во Серија А, на Јувентус арената помеѓу Јувентус и Рома ќе се одржи на 05.01.2014 недела, во 20:45 часот (претходниот датум беше 06.01.). Износот за картите ... Повеќе »

Карти за Галатасарај – Јувентус ЛШ 10.12.2013

Juve - Galata

Имаме можност да нарачаме карти за натпреварот од последното коло во фазата на групите во Лига на Шампиони – Галатасарај – Јувентус, кој треба да се одигра на 10. декември ... Повеќе »

Јувентус – Сасуоло 14.12.2013 – заедничко патување со фан клубовите од Хрватска и Босна и Херцеговина

24910-lo-juventus-stadium-di-torino

Јувентус – Сасуоло 14.12.2013 (сабота) – организирано патување во соработка со Јувентус DOC клуб – Хрватска и Јувентус DOC клуб – БиХ Нашиот DOC фан клуб во соработка со пријателите ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!