Тука си: Почетна » Фан Клуб (страна 11)

Категорија: Фан Клуб

Карти за натпреварот Јувентус – Олимпијакос

juvoly

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Јувентус – Олимпијакос Натпреварот ќе се одригра во вторник 04.11.2014 со почеток од 20:45 часот. Резервација ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Чезена

0c790dd0-88f6-45ea-b50f-87ce266b5f1f

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 4° коло од Серија А: Јувентус – Чезена Натпреварот ќе се одигра во среда 24.09.2014 со почеток ... Повеќе »

Карти за натпреварот Атлетико Мадрид – Јувентус

ATMJUV

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Атлетико Мадрид – Јувентус Натпреварот ќе се одригра на 01.10.2014, среда, со почеток ... Повеќе »

Информации за натпреварот Олимпијакос – Јувентус

OLYJUV

Почитувани бјанконери, Поради големиот интерес кој деновиве го пројавивте за натпреварот Олимпијакос – Јувентус кој се игра на 22 октомври во Пиреа, испративме допис до централата на ДОК клубот во ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Удинезе

јувеудине

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од второто коло од Серија А: Јувентус – Удинезе Натпреварот ќе се одригра на 13.09.2014, сабота, со почеток ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Малме

JuveMalmo

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Јувентус – Малме Натпреварот ќе се одригра на 16.09.2014, вторник, со почеток од ... Повеќе »

Обновување и зачленување на нови членови за сезоната 2014/2015

1

Почитувани Јувентини,  Како официјален Фан Клуб на Јувентус во Македонија, Ве известуваме дека започнуваме со обновувањето на членството и запишување на нови членови за сезоната 2014/2015. Износот на чланарината останува иста ... Повеќе »

Шампионски маички – втора тура

2

Почитувани Јувентини, Поради големиот интерес и околу 150 испринтани маички во првата серија, на Ваше барање се одлучивме да направиме уште една, втора тура од шампионската маичка дизајнирана од тимот на , ... Повеќе »

Шампионска маичка

fr

Почитувани Јувентини, По повод освојувањето на 32 Скудето, како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија ја продолжуваме традицијата од минатите сезони со прослава на титулата со шампионска маичка, дизајнирана ... Повеќе »

DOC Сертификат за сезоната 2013-2014

JuventusMK DOC Certificate 2013-2014

Ова е Сертификатот за нашиот DOC клуб на навивачи, издаден од централата од Торино за тековната сезона. FORZA JUVENTUS MACEDONIA! Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!