Тука си: Почетна » Фан Клуб (страна 10)

Категорија: Фан Клуб

Карти за Супер Купот против Наполи

banner_supercoppa

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Супер Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во понеделник 22.12.2014 со почеток ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Интер

cover

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 17° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Интер. Натпреварот е предвидено да се одигра во ... Повеќе »

Организирано патување на натпревар на Јувентус во Торино

11041820_818759091531800_952557560551028893_n

Здружението на навивачи ‘ЈУВЕНТУС ФАН КЛУБ МАКЕДОНИЈА‘ како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија и претставник на Јувентус ДОК Клуб-от од Торино, со гордост ве поканува на заедничко патување ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Торино

4b8c1429-2d4a-45b1-9f8b-b5a4b90d5a48

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 13° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Торино. Натпреварот ќе се одигра во недела 30.11.2014 со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Атлетико Мадрид

e02a1d59-17f8-4dd4-9417-b04514845412

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Јувентус – Атлетико Мадрид Натпреварот ќе се одригра во вторник 09.12.2014 со почеток од 20:45 часот. Резервација ... Повеќе »

Карти за натпреварот Малме – Јувентус

champions cover

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 5° коло од Лигата на Шампионите помеѓу Малме и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Парма

e8d7eae3-41dd-4de3-83d3-0a6e8739dc3a

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 11° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Парма Натпреварот ќе се одигра во недела 09.11.2014 со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Палермо

PALERMO

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 8° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Палермо Натпреварот ќе се одигра во недела 26.10.2014 со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Олимпијакос – Јувентус

OLYJUV

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Олимпијакос - Јувентус Натпреварот ќе се одигра во среда 22.10.2014 со почеток од 20:45 часот. За натпреварот ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Рома

b679767c-096f-4309-9d95-b4d8607f3312

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 6° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома Натпреварот ќе се одигра во недела 05.10.2014 со ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!