Тука си: Почетна » Фан Клуб

Категорија: Фан Клуб

Станете член на Јувентус Фан Клуб Македонија!

Juventus FC v Carpi FC - Serie A

Седма година по ред како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија објавуваме повик за обновување на членството и упис на нови членови за сезоната 2019/2020. Како и сите претходни ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Спал

juvespal_match_preview_cover

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 13-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Спал. Натпреварот ќе се одигра во сабота 24 ноември 2018 во Торино со почеток ... Повеќе »

Карти: Јанг Бојс – Јувентус

YBvs juve

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од шестото коло од групната фаза во Лигата на Шампионите помеѓу Јанг Бојс и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во среда 12 ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Каљари

preview_juve_cagliari

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 11-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Каљари. Натпреварот ќе се одигра во сабота 03 ноември 2018 во Торино со почеток ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Манчестер Јунајтед

JuveUnited

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од четвртото коло од групната фаза во Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Џенова

JuveGenoa Preview

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 9-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Џенова. Натпреварот ќе се одигра во сабота 20 октомври 2018 во Торино со ... Повеќе »

Карти: Манчестер – Јувентус

man utd vs juve

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од третото коло од групната фаза во Лигата на Шампионите помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во вторник 23 ... Повеќе »

Карти: Валенсија – Јувентус

Valencia vs Juventus

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од првото коло од групната фаза во Лигата на Шампионите помеѓу Валенсија и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Болоња

JuveBologna-Preview1

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 6-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Болоња. Натпреварот ќе се одигра во среда 26 септември 2018 во Торино со почеток ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Болоња

Juventus vs Sampdoria Gallery

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 36-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Болоња. Натпреварот ќе се одигра во сабота 05 мај  во Торино со почеток од 20:45 ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!