Тука си: Почетна » Фото (страна 2)

Категорија: Фото

Јувентус – Ливорно 2:0

Juventus vs Livorno - Serie A Tim 2013/2014

Повеќе »

Лион – Јувентус 0:1

Olimpique Lione vs Juventus - Europa League 2013/2014

Повеќе »

Наполи – Јувентус 2:0

Napoli vs Juventus - Serie A Tim 2013/2014

Повеќе »

Јувентус – Парма 2:1

Juventus vs Parma - Serie A Tim 2013/2014

Повеќе »

Катанија – Јувентус 0:1

Catania-Juventus Serie ATim 2013/2014

Повеќе »

Фиорентина – Јувентус 0:1

Fiorentina vs Juventus - Europa League 2013/2014

Повеќе »

Џенова – Јувентус 0:1

Genoa vs Juventus

Повеќе »

Фудбалерите позираа за официјална фотографија на тимот

30069d2c-99cd-4822-b197-ca01bf466bb4

Денес во тренинг центарот во Виново пред одржувањето на попладневниот тренинг се собра комплетниот играчки состав, медицинскиот кадар и тренерскиот тим на Јувентус за традиционалното фотографирање за официјална фотографија на ... Повеќе »

Сите го соблекуваат дресот, Вучиниќ шорцевите!

Mirko Vucinic Goal Celebration (7)

Повеќе »

Баерн Минхен – Јувентус

Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!