Тука си: Почетна » За Јуве (страна 2)

Категорија: За Јуве

Едгар Давидс

Едгар Давидс е холандски фудбалер кој играше на позицијата дефанзивен плејмејкер, т.е. помеѓу средниот ред и одбраната, а производ е на фудбалската школа на Ајакс. Давидс се карактеризира со фантастични технички ... Повеќе »

Гаетано Ширеа

Го започнуваме серијалот „Легенди“ со можеби најголемиот играч и спортсмен што го носел црно-белиот дрес. Се работи за Гаетано Ширеа (Gaetano Scirea). Во своите поминати 14 години во Јувентус (1974-1988) има освоено ... Повеќе »

Џани Ањели

Иако не е еден од легендарните фудбалери, Џани Ањели (Адвокатот) е фигура без која никако не би бил Јувентус тоа што е. Централна личност која со самата своја појава го ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!