Тука си: Почетна » Вести » Шпекулации (страна 5)

Категорија: Шпекулации

Јуве осигура уште еден екстра талент. Берарди во замена за Мароне?

3646c44d36a26a0527275825b628f0c5-81382-1368900639

Лука Мароне заминува во екипата на Сасуоло со договор за ко-сопственост помеѓу двата клубови. Ова е веста која беше објавена уште пред неколку денови во италијанските медиуми и која конечно ... Повеќе »

Јувентус во последен обид за Наинголан

Radja-Nainggolan

Како што наведува трансфер експертот за калчото Џанлука Ди Марцио, екипата на Јувентус ќе се обиде во последните часови од трансфер пазарот кој официјално се затвора утре да го доведе ... Повеќе »

Мароне во Сасуоло?

Luca-Marrone

Јувентус сепак не се откажува комплетно од услугите на Лука Мароне. Иако се најавуваше дека бјанконерите единствено се спремни за продажба на фудбалерот, сепак последните информации говорат дека 23 годишниот ... Повеќе »

Tuttosport – Јуве во офанзива по Нианголан

Niangolan radja

Јувентус е во интензивни преговори со Каљари за Раџа Нианголан, во кој Јувентус гледна идна алтернатива за Пирло – јавува Tuttosport утрово. Иако Каљари се изјаснија дека не се расположени ... Повеќе »

Јувентус треба да одговори на Ајнтранхт за Кемпф, Борусија Дортмунд чека прилика

marc-oliver-kempf

Во специјалното издание на Sky Sports за трансфери, Џанлука ди Марцио јавува за ситуацијата во врска со Марк Оливер Кемпф, осумнаесет годишен играч од одбраната на Ајнтрахт од Франкфурт, кој ... Повеќе »

Циглер во Сасуоло, Арсенал со понуда од 20 мил фунти за Погба, ништо ново за Матри со Наполи

Marotta

Импресиите од освојувањето на Супер Купот на Италија (4-0 против Лацио во Рим) се сеуште свежи, играчите на заслужен дводневен одмор, а раководството на Јувентус продолжува со активностите околу трансферите. ... Повеќе »

Gazzetta – Пепе се врати, Исла заминува

pepe simone

Според Gazzetta dello Sport враќањето на Пепе ќе му овозможи на Исла да го напушти Јувентус и да замине во Интер. По позитивните медицински извештаи и враќањето во тимот на ... Повеќе »

Испратена официјална понуда за Коларов

kolarov

Според медиумите во Англија и Италија, Јувентус  испратиле и официјална понуда  до Манчестер Сити за Александар Коларов. Бјанконерите од почетокот на летото беа заинтересирани за Коларов, но по извесен период преговорите ... Повеќе »

Манчестер Јунајтед подготвени со понуда за Вучиниќ

Bologna - Juve (9)

Според Corriere dello Sport, тимот на Манчестер Јунајтед се подготвени да понудат 13 милиони фунти за напаѓачот на Јувентус, Мирко Вучиниќ. Ова не е прва ваква вест, бидејќи и претходно ... Повеќе »

Јувентус со Парма разговара за Биабиани

Jonathan-Biabiany

Французот Џонатан Биабиани кој игра во Парма е најновата опција за засилување на крилните позици на Јувентус – јавува Tuttosport. Преговорите со Наполи за Зунига се одвиваат тешко пред се ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!