Тука си: Почетна » Вести » Шпекулации (страна 4)

Категорија: Шпекулации

Милан го посакува Паратичи

Потпретседателот на “росоњерите” Адријано Галијани го посакува во својот тим спортскиот директор на Јувентус Фабио Паратичи како замена за Ариедо Браида. Интересот за “десната рака” на Бепе Марота од останатите клубови не ... Повеќе »

Арсенал го посакува Конте

conte-agnelli

На крајот на сезоната Антонио Конте најверојатно ќе биде мета на Арсенал, соопштуваат италијанските весници, врз основа на најновите шпекулации кои доаѓаат од Чизмата. Sport Mediaset е уверен во тоа ... Повеќе »

Јуве и Наполи во потера по Мата?

Juan+Mata

Според информациите на неколку шпански весници Јувентус и Наполи ги имаат насочено своите погледи кон Хуан Мата. Според тврдењата на Mundo Deportivo утрово на островото проструиле шпекулации дека двете екипи ... Повеќе »

Љоренте ќе размислува за напуштање на Јувентус ако…

2231355-llorente

Шпанскиот весник Sport тврди дека Фернандо Љоренте ќе размислува за Јануарскиот трансфер период ако не успее да обезбеди свое место во играта на “Старата Дама”. Шпанскиот интернационалец му се приклучи ... Повеќе »

Реал Мадрид заинтересирани за Љоренте???

article-2355022-1A9FD942000005DC-802_634x456

Агенти од ФИФА се приклучија на шпекулациите кои доаѓаат од Шпанија за можноста Фернандо Љоренте во Јануари да му се приклучи на тимот на Реал од Мадрид. Напаѓачот ова лето ... Повеќе »

Јувентус помеѓу Најк и Адидас

Capture

По завршувањето на актуелната сезона би можело да дојде до прекин на соработката на Јувентус и Најк. Од Јувентус наводно не се задоволни од годишната заработка од американската компанија која ... Повеќе »

Траоре во Јувентус?

lacinatraoreceleb20120920_640x360

Јувентус го обезбеди потписот на напаѓачот на Анжи и Брегот на Слоновата Коска Ласина Траоре. Ова е топ веста која денес одекна во руските медиуми, според која 23 годишниот напаѓач ... Повеќе »

Јувентус со најголеми плати во Серија А.

515615d6-8669-4f72-8753-95d98f0434f5

Според анализата на “Газета дело Спорт” екипата на Јувентус е на првото место во Серија А и според вкупните примања на своите фудбалери. Имено бјанконерите за плата на своите 26 ... Повеќе »

Погба бара четири пати поголема плата

Paul-Pogba-Juventus

Според Sport Mediaset, агентот на Пол Погба побарал Јувентус да му ја зголеми платата за четири пати поголем износ. Младиот играч од средниот ред дојде пред една година од Манчестер ... Повеќе »

Ништо од трансферот на Наинголан во Јуве, сеуште неизвесност околу Кваљарела.

quagliarella1

Раџа Наинголан не доаѓа во Јувентус. Барем не во овој преоден рок. Оваа информација пред малку ја потврди и самиот фудбалер на својот твитер профил. Во меѓувреме сеуште постои неизвесност ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!