Тука си: Почетна » Вести » Шпекулации (страна 3)

Категорија: Шпекулации

Шопинг во Германија. Трап прифати, повторно ‘не’ од Кемф

1b788c2ade

Јувентус како и секогаш гледа кон иднината. Посебно со Марота и Паратичи кои секојдневно следат голем број на фудбалери кои можат да значат многу за иднината на клубот. Во последно ... Повеќе »

Нани понуден на Јувентус. Од клубот ја одбиле понудата

_63234557_nani

Португалскиот репрезентативец во дресот на Манчестер Јунајтед не е повеќе трансфер желба на тимот на Јувентус. Иако веќе неколку години наназад со секој трансфер период редовно се шпекулираше со името ... Повеќе »

Марк Оливер Кемпф во Јувентус

marc-oliver-kempf

Tuttosport јавува дека Јувентус го договорил Марк Оливер Кемпф. Младиот дефанзивец од Ајнтрахт Франкфурт (18г) се сели во Торино за вкупен износ од 5 милиони евра. така што Јувентус ќе плати ... Повеќе »

Марота гледа кон иднината. Состанок со Аталанта за Базели и Ѕапакоста

490888_1001061_Baselli12_16155639_display

Помеѓу сегашноста и иднината Јувентус прави проценки и го тестира пазарот со цел да го собере најдоброто од Италија во своите редови. Попладнево генералниот менаџер Бепе Марота имал средба со ... Повеќе »

ПСЖ спремен да понуди 50 милиони евра за Погба

Pogba

ПСЖ го посакува Погба. Според calciomercato.com претседателот на парижаните е спремен да понуди 50 милиони евра за французинот, значителна сума каде што Јуве тешко дека ќе одолее. Насер Ал Келаифи ... Повеќе »

Торино тргнува по Џовинко

e443b2c1-ede7-4868-89b8-cfb62c2a47c9

Екипата на Торино и официјално се движи кон Себастијан Џовинко. По разговорите во минатите неколку денови со агентот на фудбалерот, од раководството на ‘биковите’ оствариле првични контакти со екипата на ... Повеќе »

Повредата на Пирло го носи Наинголан во Јуве?

Radja-Nainggolan

‘Раџа Наинголан во Јуве’ е тема која две – три сезони наназад редовно се споменува и станува актуелна со приближувањето на трансфер пазарот. Доста актуелна во последните денови од летниот ... Повеќе »

Можна формација: Ливорно – Јуве

08feaf04-69bd-41c4-821d-afb5fae26d2f

Повеќе »

Менез на радарот на Марота

Jeremy+Menez+Paris+Saint+Germain+FC+v+LOSC+9fFd7Sgj5UIl

Екипата на Јувентус е заинтересирана за фудбалерот на Парис Сент-Жермен, 26 годишниот Жереми Менез. Поранешниот фудбалер на ‘римската волчица’ на крајот на сезоната е слободен фудбалер што го прави уште попривлечен ... Повеќе »

Може ли Марота уште еден а`ла Погба трансфер со Аднан Јанузај

Januzaj - Pogba

Уште еден трансфер на Јувентус како оној со Погба. Со големо внимание раководството на клубот го следи развојот на настаните со Аднан Јанузај, роден 1995 години, младата надеж на Манчестер ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!