Тука си: Почетна » Вести » Шпекулации (страна 2)

Категорија: Шпекулации

Јуве тргнува по Мората

hi-res-53230b9be0d0f1d19785657de12a618c_crop_north

Јувентус е сериозно заинтересиран за 21 годишниот напаѓач на Реал Мадрид, Алваро Мората. Еден од условите на Конте за останување во клубот е ангажман на млади фудбалери кои ќе бидат ... Повеќе »

Јувентус на средба со агентот на Санчез

10155268_637610899646621_6728297844707277699_n

Претставници на Јувентус во петокот имале состанок со агентот на Алексис Санчез, кој исто така е агент и на Артуро Видал. Од Јувентус се распрашувале околу можноста за трансфер на ... Повеќе »

Првичен контакт со агентот на Кандрева

antonio_candreva

Екипата на Јувентус е заинтересирана за ангажирање на 27 годишниот фудбалер на Лацио Антонио Кандрева. Од клубот оствариле контакт со претставници на фудбалерот, да го испитаат теренот околу можноста за ... Повеќе »

Менез се договорил со Јувентус

jeremy_menez

Џереми Менез веќе се договорил со Јувентус за следната сезона, јавуваат вести од Швајцарија. Крилниот играч најверојатно го напушта ПСЖ ова лето, бидејќи договорот на Французот истекува во јуни. Тој ... Повеќе »

Менез: ‘Му се восхитувам на Јувентус’

Jeremy+Menez+Paris+Saint+Germain+FC+v+LOSC+9fFd7Sgj5UIl

Крилниот напаѓач на ‘светците’ по три сезони го напушта Париз и е отворен за враќање во Серија А, каде предходно настапуваше три години во дресот на Рома. “Поминав добар период ... Повеќе »

Реал Мадрид и ПСЖ во трка за Погба

176752630_2013082211510026

Интересот за фудбалерот на Јувентус е огромен и речиси и да нема клуб кој не го посакува во своите редови. Најдобрите клубови во Европа сонуваат за Пол Погба, официјално најдобиот ... Повеќе »

Палета на радарот на Јувентус

Gabriel+Paletta+Spain+v+Italy+khJQSCcylxel

Во Јувентус планираат доведување на нов дефанзивец во летниот преоден рок, а еден од главните кандидати за тоа место е 28 годишниот Габриел Палета од Парма. Конте е голем фан ... Повеќе »

Јуве тргнува по Базели

308114-640x480

Јувентус го сака Даниеле Базели.Бјанконерите во младиот среден играч од Аталанта гледаат како на совршена замена за Андреа Пирло. Според tuttoatalanta.com, Марота и Паратичи работат да го откупат целосно договорот ... Повеќе »

Иднината на Огбона е во црно-белиот дрес

Angelo Ogbonna

По натпреварот против Верона се појавија одредени гласини во однос на слабите перформанси на Огбона, кои наведуваа и драстични мерки како негова продажба во следниот трансфер период. Иако Огбона имаше ... Повеќе »

Јувентус го мерка ‘новиот’ Озил

arnold

Јувентус е заинтересиран за 19 годишниот фудбалер од средниот ред на Волфсбург, Максимилијан Арнолд. Младинскиот репрезентативец на Германија сезонава во 14 настапи за својот клуб има постигнато и 6 голови, ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!