Тука си: Почетна » Вести » Шпекулации (страна 11)

Категорија: Шпекулации

Матеус – Јуве не` „издриблаа“

Иако се најави дека недостасува само еден документ, најверојатно овој трансфер пропаѓа а агентот на играчот е бесен – „Јувентус не` „издриблаа“ и сега сме многу иритирани“ Веќе неколку месеци ... Повеќе »

Маркизио мисли само на Јувентус

Marchisio 5

Клаудио Маркизио веднаш реагира на гласините кои го поврзаа со заминување во Манчестер Јунајтед и ја потврди својата иднина во дресот на италијанскиот шампион Јувентус. Играчот кој израсна од младинските ... Повеќе »

Во Англија се сигурни – Нани оди во Јувентус

Nani Ferguson

Новиот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед најверојатно ќе се ослободи од Португалецот Нани, со што ќе биде еден од најбараните играчи во престојниот трансфер период. Специјализираниот портал caughtoffside.com веќе ја погодува ... Повеќе »

Новиот договор за Конте сеуште не е подготвен

Antonio Conte

Јувентус и Антонио Конте сеуште не постигнаа договор за продолжување на постоечкиот. Клубот е подготвен да му понуди нов од 5 милиони евра до 2015год, но преговорите заглавија во ставката ... Повеќе »

Матеус е играч на Јувентус

Тимот на Фламенго потврдува дека Матеус Оливеира (Matheus Oliveira) треба да се придружи на Шампионот на Италија Јувентус. Во изминативе месеци се спомнуваше овој трансфер но сега работата е практично ... Повеќе »

Трио од Јувентус вечерва во Мадрид

Marotta

Антонио Конте,Џузепе Марота и Фабио Паратичи вечерва ќе бидат на Сантијаго Бернабе и ќе го проследат реванш дуелот од 1/2 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Борусија ... Повеќе »

Јуве со понуда за Ибрахимовиќ

Ibra

Италијанскиот шампион Јувентус му понудил договор на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Златан Ибрахимовиќ. Според „Газета дело Спорт“, челниците на старата дама на Ибрахимовиќ му понудиле четиригодишен договор вреден седум ... Повеќе »

Јувентус Арена=Самсунг Стадион?

_55254232_nottsgetty

Sport Mediaset тврдат дека Јувентус се многу блиску до склучување на 120 милионски договор, со кој ќе се продаде правото за именување на Јувентус Арената на технолошкиот гигант Самсунг. Корејскиот ... Повеќе »

Јувентус заинтересиран за Квадрадо

2012-11-20-juan-cuadrado

Фудбалскиот клуб Јувентус ја потврди информацијата дека се навистина заинтересирани за напаѓачот на Виолетовите Стеван Јоветич, но најновите информации говорат дека на мета на Старата Дама е уште еден играч ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!