Тука си: Почетна » Вести » Шпекулации (страна 10)

Категорија: Шпекулации

Утре во Мадрид по Игуаин

Делегацијата на Јувентус утре заминува за Мадрид во преговори со Кралскиот клуб, за нивниот напаѓач Игуаин. Спортскиот директор Бепе Марота веќе изјави дека Јувентус ги разгледува можностите и за Ихауин ... Повеќе »

На Џиовинко му е соопштено дека не заминува

Giovinco

Агентот на Себастиан Џиовинко категорично ја отфрла можноста дека неговиот клинет би можел да го напушти Јувентус ова лето. „Себа“ беше споменуван во некои комбинации за трансфери, по само една ... Повеќе »

Нова средба со Реал за Игуаин

По вестите дека Јувентус веќе оствариле средба со Реал Мадрид за трансфер на Игуаин во Шампионот на Италија, веќе е договорена и нова средба. Бепе Марота се обидува уште во ... Повеќе »

Јувентус во обид за Тевез, Зунига бјанконеро?

carlos-tevez

Уште во текот на вчерашниот ден се појави веста дека Јувентус го контактирал агентот на Тевез. Се шпекулира  дека на репрезентативецот на Аргентина, Јувентус му понудил околу 4-5 милиони годиша ... Повеќе »

Агентот на Обианг го потврди интересот на Јуве…

Хозе Мигуел Гонзалез го потврди интересот од страна на Старата Дама за Педро Обианга (21 година), и чекаат да видат дали на лето ќе се случи нешто по конкретно. Долго ... Повеќе »

Моџи – Диаманти ДА, Игуанин НЕ

moggi

Поранешниот директор на Јуве има добро мислење за Диаманти – име кое деновиве се појави како најверојатен прв трансфер во преодниот рок. „Диаманти се докажа како играч кој може да ... Повеќе »

33 милиони мотиви за Кавани

Денешен Tuttosport јавува дека наскоро треба да се сретнат Бепе Марота и Аурелио Де Лаурентис за да ja дискутираат  можностa за преселба на Кавани во Јувентус. Овој трасфер е многу ... Повеќе »

Пакет за Јоветиќ?

Стеван Јоветиќ се уште размислува помеѓу Јуве и Англија, но некој од играчите на Јувентус покрај парите за трансферот можат да тргнат кон Фиренца. Односите помеѓу двата клуба се лоши, ... Повеќе »

Јуве започнува „напад“ по Кавани

chiellini-cavani

Прв на списокот на желбите на Конте (веќе 2 сезони) е Едисон Кавани. Црно-белите се подготвени да дадат 30 милиони евра и можност Наполи да одбере 3 играчи од Исла, ... Повеќе »

Конте бара нов напад

Conte training

Според Тутоспорт, Конте ги образложил своите желби за играчи кои треба значително да го засилат Јувентус ова лето, за да може да се атакува на трето Скудето по ред и ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!