Тука си: Почетна » Вести » Шпекулации

Категорија: Шпекулации

Договорен и Бреел Емболо!?

breel Embolo2

Додека фокусот на тимот е кон финалето во Берлин, менаџментот активно е ангажиран на пазарот. Најновото име кое летово може да го засили тимот е Бреел Емболо, еден од најнадежните ... Повеќе »

Јувентус на состанок за Шакири

Xherdan-Shaqiri

Јувентус влегува во трката за 22 годишниот фудбалер од средниот ред на Баерн Минхен, Џердан Шакири. Тренерот Алегри е во потрага по офанзивен фудбалер од средниот ред (‘trequartista’) кој ќе ... Повеќе »

Договор со Верона за Итурбе. Се разговара и за Ромуло

Calcio Catania v Hellas Verona FC - Serie A

Јувентус и Верона се пред договор за Хуан Итурбе кој се очекува да потпише за Јуве за сума од 25 милиони евра. По долги преговори, бјанконерите најверојатно  ја добиваат трката за ... Повеќе »

Договор со Реал за Алваро Мората

Satellite

Јувентус и Реал Мадрид ги договорија деталите околу трансферот на напаѓачот Алваро Мората. Јуве ќе плати оштета од 18 милиони евра за 21 годишниот напаѓач, а договорена е и сумата ... Повеќе »

Евра потпишува за Јуве

hi-res-184742364-patrice-evra-of-france-gives-instructions-during-the_crop_exact

Патрис Евра утре потпишува за Јуве. Французинот ја одби понудата од Манчестер Јунајтед за 2 годишен договор и повисока плата од онаа договорена со Јувентус. Јуве ќе плати оштета од ... Повеќе »

Берарди од летово во Јуве?

berardi_sassuolo_milan

Деновиве во Италија се’ погласни се шпекулациите кои го поврзуваат Доменико Берарди со екипата на Јувентус. Иако Берарди е во ко-сопственост помеѓу Јувентус и Сасуоло, најавите беа дека фудбалерот ќе ... Повеќе »

Трансфер ‘лудилото’ штотуку започна. Еве дел од имињата.

calciomercato_h_sond

Шпекулациите кога станува збор за трансфер пазарот се актуелна тема во текот на целата година, а посебно добиваат на интензитет сега кога и официјално е завршена сезоната во најсилните европски ... Повеќе »

Марота: ‘Го сакаме Санчез’

10155268_637610899646621_6728297844707277699_n

Бепе Марота го потврди интересот на Јувентус за напаѓачот на Барселона, Алексис Санчез. Алексис е тема број еден кога станува збор за летниот трансфер пазар на бјанконерите, а неодамна медиумите ... Повеќе »

Дортмунд на средба со Јуве за Имобиле

immobile2

Екипата на Борусија Дортмунд е сериозно заинтересирана за ангажирање на моментално најдобриот стрелец во Серија А, Чиро Имобиле. 24 годишниот напаѓач кој е во ко-сопственост помеѓу Јувентус и Торино сезонава ... Повеќе »

Јувентус се сретна со агентот на Коларов

kolarov

Бепе Марота и Фабио Паратичи во текот на вчерашниот ден имале состанок со Серџо Берти, агентот на Коларов (исто така агент и на Черчи) во хотел во Торино. На состанокот ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!