Тука си: Почетна » Вести » Трансфери (страна 5)

Категорија: Трансфери

Последниот ден од трансфер рокот, ќе има ли „нешто“?

marotta

Утре е последниот ден од трансфер прозорецот во Италија. Последните 24 часа надеж дека ќе се доврши „пазарењето“ и дека ќе се комплетира тимот и побарувањата на тренерот. Последните потпишувања ... Повеќе »

Јуве осигура уште еден екстра талент. Берарди во замена за Мароне?

3646c44d36a26a0527275825b628f0c5-81382-1368900639

Лука Мароне заминува во екипата на Сасуоло со договор за ко-сопственост помеѓу двата клубови. Ова е веста која беше објавена уште пред неколку денови во италијанските медиуми и која конечно ... Повеќе »

Јувентус во последен обид за Наинголан

Radja-Nainggolan

Како што наведува трансфер експертот за калчото Џанлука Ди Марцио, екипата на Јувентус ќе се обиде во последните часови од трансфер пазарот кој официјално се затвора утре да го доведе ... Повеќе »

Ета Бета останува. Не до Вест Хем за Кваљарела.

quagliarella1

Денес конечно екипата на Вест Хем го доби одговорот на барањето испратено за Фабио Кваљарела. Како што наведува Џанлука Ди Марцио, Јувентус негативно одговори на барањето на клубот од Лондон ... Повеќе »

“Шпанскиот Ибрахимовиќ” во Јуве!

BS8yKgpCUAAmgmB

Истовремено со активностите на трансфер пазарот околу купувањето и продажбата на фудбалери во Јувентус се работи и на долгорочен план. Од екипата на Барселона е доведен 17 годишниот напаѓач Серхио ... Повеќе »

Конте: Лацио e тежок противник. Продажбата на Матри неизбежна.

8a61a9ee-6c82-4cc8-bac0-3e5f76e6179a

Попладнево на прес конференција говореше тренерот Конте во пресрет на утрешното деби пред домашната публика во новата сезона. Противник е екипата на Лацио коja пред неполни две седмици беше торпедирана ... Повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО: Матри е играч на Милан

alessandro_matri_image_2 - Copy

Официјалното соопштение пристигна на сајтот на Јуве – Алесандро Матри оди во Милан! Јуве ќе инкасира 11 милиони евра на 4 годишни рати. Еве што напиша Јуве на својот сајт за ... Повеќе »

Матри на чекор до Милан. Официјално денес?

mitramatttri

Алесандро Матри е веќе на чекор од Милан. Ако не се случи нешто крајно непредвидливо, официјалноста на веста треба да пристигне денес, или најдоцна утре. Росонерите нудат 10 милиони, Бјанконерите ... Повеќе »

Tuttosport – Јуве во офанзива по Нианголан

Niangolan radja

Јувентус е во интензивни преговори со Каљари за Раџа Нианголан, во кој Јувентус гледна идна алтернатива за Пирло – јавува Tuttosport утрово. Иако Каљари се изјаснија дека не се расположени ... Повеќе »

Официјално – Ричмонд Боакие на позајмица во Елче

boakye - juve

Ричмонд Боакие денес ги договори условите за едногодишна позајмица во Елче, новиот прволигаш во Примера. Напаѓачот од Гана (20 год.), кој претходната сезона ја одигра во Сасуоло, ќе го продолжи својот ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!