Тука си: Почетна » Вести » Трансфери (страна 4)

Категорија: Трансфери

Јувентус повторно во трка за Манџукиќ

mandzukic-bayern-wolfsburg-epa

Откако во 2012-тата не успеаа да го доведат во своите редови хрватскиот репрезентативец, бјанконерите повторно влегуваат во игра за 27 годишниот напаѓач на баварците Марио Манџукиќ. Имено откако предходно и ... Повеќе »

Може ли Марота уште еден а`ла Погба трансфер со Аднан Јанузај

Januzaj - Pogba

Уште еден трансфер на Јувентус како оној со Погба. Со големо внимание раководството на клубот го следи развојот на настаните со Аднан Јанузај, роден 1995 години, младата надеж на Манчестер ... Повеќе »

Јувентус го барале Манџукиќ во 2012г.

Mandzukic Bufon

Напаѓачот на Хрватската репрезентација и на Баерн од Минхен бил цел на трансферите на Јувентус минатата сезона. „Јувентус ме бараа во 2012г“ – јавува Марио за Extra Time – „Бев ... Повеќе »

Недвед – не постои никаков проблем помеѓу Јуве и Конте

A-N-Ma

Во интервју за Sky Sport Павел Недвед како директор во Јувентус потенцира дека врската помеѓу клубот и тренерот останува на високо ниво. Се појавија наслови по некои медиуми (заб. зачестија ... Повеќе »

Белтраме во Бари, Мартинез во Новара. Влад Марин од Сити во Јувентус.

86b1f2f9-a1b6-43ab-b291-45fda14fab9b

Екипата на Јувентус и официјално ги потврди активностите од последниот ден на трансфер пазарот. Од оние кои се вредни за издвојување, а го напуштија клубот се: позајмицата на најдобриот фудбалер ... Повеќе »

Газета дело Спорт: Јувентус најдобар и на трансфер пазарот.

e2cb3a8c-ba7d-4416-8169-817ec2c28119

Во денешното издание на Газета “дело Спорт” беше направена ретроспектива на изминатите два месеци од трансфер периодот во Италија. Според анализите на стручниот тим на највлијателниот италијански спортски весник екипата ... Повеќе »

Заврши трансфер рокот: Јувентус со висока оценка

Conferenza Stampa Andrea Agnelli e Antonio Conte

Заврши уште еден трансфер период. Со означувањето на часовникот на 23 часот, се прекинаа сите трансфер активности во Италија. Она што не’ интересира нас е Јувентус, а денешниот ден помина ... Повеќе »

Официјално: Мароне во Сасуоло, половина од договорот на Берарди за Јуве.

Luca-Marrone

Јувентус на својот официјален сајт ја поврди двојната операција со екипата на Сасуоло. Имено играчот од средниот ред на Јуве, 23 годишниот Лука Мароне заминува во екипата на Сасуоло со ... Повеќе »

Ништо од трансферот на Наинголан во Јуве, сеуште неизвесност околу Кваљарела.

quagliarella1

Раџа Наинголан не доаѓа во Јувентус. Барем не во овој преоден рок. Оваа информација пред малку ја потврди и самиот фудбалер на својот твитер профил. Во меѓувреме сеуште постои неизвесност ... Повеќе »

Јуве тргнува по Наинголан,се чека на Каљари

Radja-Nainggolan

Според Скај Спорт, во Милано е агентот на Наинголан Алесандро Белтрами кој очекува од Каљари за продажба на Наинголан. Јувентус за Белгиецот е спремен да понуди договор на ко-сопственост , ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!