Тука си: Почетна » Вести » Трансфери (страна 3)

Категорија: Трансфери

Марота: ‘Го сакаме Санчез’

10155268_637610899646621_6728297844707277699_n

Бепе Марота го потврди интересот на Јувентус за напаѓачот на Барселона, Алексис Санчез. Алексис е тема број еден кога станува збор за летниот трансфер пазар на бјанконерите, а неодамна медиумите ... Повеќе »

Дортмунд на средба со Јуве за Имобиле

immobile2

Екипата на Борусија Дортмунд е сериозно заинтересирана за ангажирање на моментално најдобриот стрелец во Серија А, Чиро Имобиле. 24 годишниот напаѓач кој е во ко-сопственост помеѓу Јувентус и Торино сезонава ... Повеќе »

Јувентус се сретна со агентот на Коларов

kolarov

Бепе Марота и Фабио Паратичи во текот на вчерашниот ден имале состанок со Серџо Берти, агентот на Коларов (исто така агент и на Черчи) во хотел во Торино. На состанокот ... Повеќе »

Јуве тргнува по Мората

hi-res-53230b9be0d0f1d19785657de12a618c_crop_north

Јувентус е сериозно заинтересиран за 21 годишниот напаѓач на Реал Мадрид, Алваро Мората. Еден од условите на Конте за останување во клубот е ангажман на млади фудбалери кои ќе бидат ... Повеќе »

Јувентус на средба со агентот на Санчез

10155268_637610899646621_6728297844707277699_n

Претставници на Јувентус во петокот имале состанок со агентот на Алексис Санчез, кој исто така е агент и на Артуро Видал. Од Јувентус се распрашувале околу можноста за трансфер на ... Повеќе »

Првичен контакт со агентот на Кандрева

antonio_candreva

Екипата на Јувентус е заинтересирана за ангажирање на 27 годишниот фудбалер на Лацио Антонио Кандрева. Од клубот оствариле контакт со претставници на фудбалерот, да го испитаат теренот околу можноста за ... Повеќе »

Менез се договорил со Јувентус

jeremy_menez

Џереми Менез веќе се договорил со Јувентус за следната сезона, јавуваат вести од Швајцарија. Крилниот играч најверојатно го напушта ПСЖ ова лето, бидејќи договорот на Французот истекува во јуни. Тој ... Повеќе »

Официјално: Де Чеље на позајмица во Џенова

1f2d2ceb-de21-4b12-916e-042a9c8522b6

Од клубот и официјално го потврдија заминувањето на Паоло Де Чеље во екипата на Џенова. Левиот бек ќе биде позајмен во екипата на Џенова до 30 јуни 2014-тата година, по ... Повеќе »

Марк Оливер Кемпф во Јувентус

marc-oliver-kempf

Tuttosport јавува дека Јувентус го договорил Марк Оливер Кемпф. Младиот дефанзивец од Ајнтрахт Франкфурт (18г) се сели во Торино за вкупен износ од 5 милиони евра. така што Јувентус ќе плати ... Повеќе »

Погба останува во Јувентус. Еве зошто!

Pogba

Го бара пола европа, неколку тимови дури и доставија понуди за него. Но неговиот агент Раиола иако ужива во големиот интерес сепак вели дека Погба нема да го напушти Јувентус. ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!