Тука си: Почетна » Вести » Трансфери (страна 13)

Категорија: Трансфери

Тудор тренер на Хајдук

IgorTudorJuventus1v

Еден од великаните на Јувентус, поранешен хрватски репрезентативец, Игор Тудор станува тренер на Хајдук од Сплит. На свои 35 години, тој ќе го замени Мишто Крстиќевиќ на клупата на легендарниот ... Повеќе »

Марио Гомез со понуда од Јувентус

Агентот на Марио Гомез изјави дека неговиот клиент добил понуда од шампионот на Италија, Јувентус. “Имаме понуда од Јуве.Марио е среќен во Минхен, но тој не добива доволно шанса и ... Повеќе »

Јувентус заинтересиран за Квадрадо

2012-11-20-juan-cuadrado

Фудбалскиот клуб Јувентус ја потврди информацијата дека се навистина заинтересирани за напаѓачот на Виолетовите Стеван Јоветич, но најновите информации говорат дека на мета на Старата Дама е уште еден играч ... Повеќе »

Освалдо во Јуве – Кваљарела во Рома ?

Јувентус долго време го следи напаѓачот на Рома , Даниеле Освалдо. Уште во јануари Јуве се обиде да го земе , но не доби зелено светло од управата на Рома. ... Повеќе »

Јуве има потреба од три засилувања

marotta-agnelli

Популарниот водител и уредник на Tuttomercatoweb, Микеле Кришитело одвои неколку реченици за Јувентус и престојниот трансфер пазар, тој тврди дека и покрај Љоренте, на Бјанконерите ќе им бидат потребни три ... Повеќе »

Тутоспорт: Недвед и Рајола работат за враќање на Ибра во Јуве

Ibra

Како што е веќе добро познато, Златан Ибрахимовиќ и ПСЖ не се идеален пар. Тој – според Тутоспорт – сака веднаш да ги напушти Парижаните, а пред се’ францускиот шампионат. ... Повеќе »

Јуве решен да инвестира во добар напаѓач?

sansuajov

Интеревјуиран во емисијата „E’ Sempre Calciomercato” новинарот и уредник на Tuttomercatoweb, Џанлука ди Марцо проговори за некои од идните трансфер цели на Јувентус – пред се’ за нападот: - Се’ ... Повеќе »

Агентот на Јоветиќ: Не сум кажал дека ќе остане во Фиренца

Фали Рамадани, агентот на Стеван Јоветиќ, зборуваше за иднината на црногорскиот напаѓач: - Стеван напредуваше, сега е зрел играч, од светкска класа… Дали ќе остане во Фиренца? Јас не го ... Повеќе »

Ди Марцо: Јуве ќе се сретне со агентот на Санчез

На сателитскиот канал Sky Sport, трансфер експертот Џанлука Ди Марцо ги даде последните „инсајдерски“ информации за пазарот на Јуве: „Состаноци на пазарот. Јувентус е концентриран на ЛШ и на Скудетото ... Повеќе »

Јувентус во потера по “новиот Дрогба”

Како што тврди Tuttosport, Јувентус за летниот трансфер период веќе одамна го имаат пикирано интернационалецот од Брегот на слоновата коска Вилфред Бони. Станува збор за напаѓач кој во моментов настапува ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!