Тука си: Почетна » Вести » Трансфери (страна 10)

Категорија: Трансфери

Јувентус во обид по Коентрао

Денешен Tuttosport пишува дека Јувентус сериозно ќе се фокусираат во обидот да го преселат во Торино Фабио Коентрао (25 год), крилото на Рал Мадрид. Тој неодамна се пожалил на односот ... Повеќе »

Јувентус брза и по Нани

Nani

Денешен Tuttosport јавува дека Јувентус ги забрзуваат активностите за крилото на Манчестер Јунајтед, Нани (27год.) кој има договор со нив до 2014 год и секако нема да го продолжи својот ... Повеќе »

Gazzetta – Постои договор на Јоветиќ со Јувентус, останува да се исплати Фиорентина

Според денешното издание на Gazzetta dello Sport, договорот на Јувентус е веќе подготвен за Стеван Јоветиќ. Договор на 5 години со приближна годишна плата од 4 милиони евра. Ова е ... Повеќе »

Артуро Видал да се зачува со нов договор!

Весникот La Stampa пишува за иднината на „воинот“ Видал. Чилеанецот го бараат ПСЖ, Баерн Минхен и Реал Мадрид, но Јувентус не дозволува својот најдобар играч во изминатата сезона да помисли ... Повеќе »

Дуел на Јувентус и Интер за Зунига

Торински Tuttosport пишува дека Јувентус и Интер ќе се натпреваруваат за потписот на крилниот бек од Наполи, Хуан Зунига. Договорот на 27 годишниот играч со Наполи истекува во јуни 2014 ... Повеќе »

Јувентус му го нуди бројот 10 на Јоветиќ

Јувентус се одлучни летово да го донесат Јоветиќ од Фиорентина, со откуп на неговиот договор од 30 милиони евра, но исто така му се нуди и дресот со број 10, ... Повеќе »

Јувентус се најконкретни за Огбона

ogbonna

Гласините се дека Јувентус се најупорни во обидот да го преземат од градскиот ривал Торино, репрезентативецот на Италија, стоперот Анџело Огбона. Торино би го продале својот играч за сериозна понуда, за ... Повеќе »

Tuttosport – 8-те нови опции во нападот

novite osum

Денешниот број на Tuttosport излезе со нови осум играчи кои биле на поширокиот список на Конте. Очигледно е менувањето на системот на играта во 4-3-3 каде се потребни офанзивни крила. ... Повеќе »

Марадона го одобрува трансферот на Игуаин во Јуве

maradona-higuain

Аргентинската легенда Диего Армандо Марадона го поддржува трансферот на Игуаин во Јувентус и тврди дека тој ќе биде хит во Серија А. Веќе се објавија вестите дека играчот ги довори ... Повеќе »

Јувентус оди и на Огбона

Tuttosport денес јавува и за обидот на Јувентус да се донесе репрезентативецот на Италија, Анџело Огбона кој игра за Торино, градскиот ривал на Јувентус. Раководството на Јувентус не го криеше ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!