Тука си: Почетна » Вести » Трансфери

Категорија: Трансфери

Ремек дело на трансфер гуруата од Јувентус

За оние кои сеуште не ги знаат вредностите на „позадинската“ работа на клубот, еве еден одличен пример за способноста на Марота и Паратичи. По обезбедувањето на Мандрагора и Сенси (во ... Повеќе »

Храброст за почеток на нов победнички циклус

arturovidalanotaelgoldeltitulodelajuventus

Управата на Јуве е храбра и мудра, а тоа го докажа лани продавајќи го Имобиле и доведувајќи го Мората. Марота и Паратичи имаат храброст да прават непопуларни трансфери, бидејќи да ... Повеќе »

Договорен и Бреел Емболо!?

breel Embolo2

Додека фокусот на тимот е кон финалето во Берлин, менаџментот активно е ангажиран на пазарот. Најновото име кое летово може да го засили тимот е Бреел Емболо, еден од најнадежните ... Повеќе »

Марота и Паратичи остануваат во Јувентус

Marotta and Paratici

Официјалното соопштение за продолжувањето на договорите со Џузепе Марота и Фабио Паратичи се очекува следната недела. Стигнуваат вести дека Бјанконерите веќе ги договориле продолжувањата на договорите со поголемиот дел на ... Повеќе »

Ново име од Шпанија во младинските редови – Пол Лирола

Pol Lirola

Можеби нема новини (засега) во овој период во сениорскиот состав, но затоа на иднината на Јувентус се работи постојано. Нов играч во младинскиот состав кој доаѓа од Шпанија е Пол ... Повеќе »

Официјално: Исла потпиша за КПР

Capture

Маурисио Исла и официјално е нов фудбалер на Квинс Парк Ренеџерс. Ова го потврди новиот премиерлигаш на својот веб сајт, истакнувајќи дека чилеанецот пристигнува на едногодишна позајмица од екипата на ... Повеќе »

Ромуло и официјално е нов фудбалер на Јуве

BuC8AUjCUAAfWZo

Јувентус денес и официјално го потврди ангажирањето на Ромуло Соуза Орестес на едногодишна позајмица од екипата на Верона за сума од 1 милион евра. Според договорот, Јувентус има можност целосно ... Повеќе »

Деталите од трансферот на Ромуло во Јувентус

8b2eedb59971a21c684963536558d269-94190-1401123842

Ромуло е нов фудбалер на Јувентус откако е комплетиран договорот со Верона. Фудбалерот попладнево во Милано го потпишал договорот со Јувентус, а вечерва пристигна во Торино каде имаше заедничка вечера ... Повеќе »

Официјално: Переира потпиша за Јувентус

IMG_20140725_145353

По комплетирањето на медицинските прегледи во клиниката Форнака во Торино уште пред неколку дена, од денес Роберто Переира и официјално е фудбалер на Јувентус. 23 годишниот аргентинец од средниот ред доаѓа ... Повеќе »

Официјално: Патрис Евра е фудбалер на Јуве

c08a1501-7335-43e6-9c7d-e8b6352f10c0

Патрис Евра е фудбалер на Јувентус. Трансфер кој долго време се најавуваше, а сега е официјализиран откако фудбалерот потпиша 2 годишен договор со Јувентус. Висината на трансферот изнесува 1.2 милиони ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!