Тука си: Почетна » Вести » Изјави (страна 5)

Категорија: Изјави

Видал: Останувам во Јувентус за да ја освоиме Лигата на Шампионите

article-2557231-1B29236400000578-198_634x431

И покрај интересот од најбогатите светски клубови, Артуро Видал уште еднаш изјави дека останува во екипата на Јувентус. Во интервју за ‘FourFourTwo’ Видал истакна дека не планира заминување од Торино ... Повеќе »

Менез: ‘Му се восхитувам на Јувентус’

Jeremy+Menez+Paris+Saint+Germain+FC+v+LOSC+9fFd7Sgj5UIl

Крилниот напаѓач на ‘светците’ по три сезони го напушта Париз и е отворен за враќање во Серија А, каде предходно настапуваше три години во дресот на Рома. “Поминав добар период ... Повеќе »

Трезеге:Тевез е вистинскиот човек за играта на Конте

David-Trezeguet

Давид Трезеге во интервју за Тутоспорт говореше за Карлос Тевез: “Тевез е вистинскиот човек за играта на Конте и менталитетот на Јуве.Има одлична техника и не се предава никогаш.Животно!Докажа дека ... Повеќе »

Бонучи: Со Киелини е многу полесно

boni i chiello

Леонардо Бонучи во интервјуата по вчерашната победа (повторно без примен гол), несебично изјавува дека играњето во одбраната во Јувентус е многу полесно кога Џорџо Киелини  е до него. Тандемот, иако ... Повеќе »

Енрико Киеза: Пирло е специјалист за слободни

Pirlo-majestic-beard_training_FEATURED

Поранешниот играч на Лацио и голем „мајстор“ на слободните удари, Енрико Киеза има само пофални зборови за Професорот. Тој за Tuttomercatoweb изјави: - Андреа Пирло со сигурност е еден од ... Повеќе »

Лакомб (Лион): Мали се шансите против еден од најдобрите тимови во Европа

lacombe

Претставниците на францускиот Лион беа видно разочарани од ждрепката за 1/4 финалето во Европа Лигата во која за противник го добија тимот на Јувентус. Директорот на клубот Бернар Лакомб, по ждрепката ... Повеќе »

Недвед: Горд сум што сме во Нион

1908430_w1

Павел Недвед беше претставник на Јувентус на денешната ждрепка во Нион, во која Јувентус го доби тимот на Олимпик Лион за следен противник во 1/4 финалето од Европа Лигата. Бјанконерите ... Повеќе »

Азамоа: Чест е да се игра во Јувентус!

article-2576771-1C25C54500000578-743_634x426

Квадво Азамоа ја игра својата втора сезона во дресот на Јувентус по доаѓањето од екипата на Удинезе, и многу брзо стана еден од омилените фудбалери како на тренерот Конте, така ... Повеќе »

Конте: “Ќе дадеме сè од себе на утрешниот натпревар. Тевез почнува од првата минута.”

Juventus vs Fiorentina - Europa League 2013/2014

Во 18.30 часот тренерот Конте и капитенот Буфон одржаа прес конференција на Артемио Франки во Фиренца во пресрет на утрешниот реванш натпревар од 1/8 финалето од Европа Лигата помеѓу Фиорентина ... Повеќе »

Конте и Марота едногласни: “Во Фиренца одиме по победа!”

307130_heroa

По вчерашната тешко издвојувана победа во Џенова, тренерот и генералниот менаџер на тимот се едногласни дека следната цел на клубот е победа во Фиренца и пласман помеѓу осумте најдобри тимови ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!