Тука си: Почетна » Вести » Изјави (страна 4)

Категорија: Изјави

Раиола: Погба не е на продажба

La Juventus festeggia la vittoria della stagione 2013/2014

Мино Раиола, агентот на Пол Погба, откри детели од средбата со раководството на Јувентус која ја имаше во текот на минатата недела. Раиола, изјави дека од клубот му соопштиле дека ... Повеќе »

Конте:Останување во Јуве?Ќе видиме…

Juventus+v+Atalanta+BC+d2AuVTzXtCKl

Антонио Конте го освои своето 3-то историско по ред Скудето,но одби да даде одговор за неговата иднина во Јувентус. “Секогаш ќе бидам фан на Јувентус. Ова беа 3 стресни и ... Повеќе »

Гарсија конечно се откажа. Честитки за Јувентус!

garcia2

Тренерот на Рома денес на прес конференција во пресрет на утрешното гостување кај Катанија изјави дека неговиот тим нема шанси за титулата во Серија А. Гарсија излезе со слична изјава ... Повеќе »

Бонучи: Пишуваме важна страница во историјата на Јувентус

Juventus Member Live Video Chat con Leonardo Bonucci

Во текот на вчерашниот ден во Виново, Леонардо Бонучи имаше видео разговор со фановите од ‘Juventus Members’ клубот. Тој истакна дека е среќен поради можноста за влез во историјата на ... Повеќе »

Тевез: Тимскиот дух е нашата сила

tevez+cover

Во интервју за ‘Скај Спорт Италија’ Карлос Тевез говореше за впечатоците од својата прва сезона во Торино по трансферот од екипата на Манчестер Сити. Меѓудругото, Тевез одговараше на прашања поврзани ... Повеќе »

Раванели: Историска шанса за Јувентус

ravanelli

Фабрицио Раванели со свое видување за вечерашниот реванш натпревар помеѓу Јувентус и Лион во 1/4 финалето од Европа Лигата. Поранешниот напаѓач на бјанконерите смета дека Јувентус мора да ја искористи ... Повеќе »

Конте: Титулата сеуште не е освоена

BkpOYlGCEAEoRiY

Тренерот на Јувентус е задоволен од освоените три бода на натпреварот против Ливорно, но сепак истакнува дека борбата за титулата сеуште не е завршена. “Сеуште не е готово. Ова е ... Повеќе »

Лаказет: Сакам да играм за Јувентус (видео)

Lyon-v-Evian-Alexandre-Lacazette-celeb_3073031

22 годишниот напаѓач на Олимпик Лион во пресрет на дуелот со Јувентус за Тутоспорт истакна дека би сакал да настапува во црно-белиот дрес. Александре Лаказет сезонава има постигнато 20 голови ... Повеќе »

Пирло: Јуве е вистинскиот клуб за мене

Fiorentina vs Juventus - Europa League 2013/2014

Во интервју за Скај Италија, Андреа Пирло уште еднаш истакна дека останува во Јувентус, иако сеуште го нема продолжено договорот кој истекува на крајот на актуелната сезона. “Во изминатите години ... Повеќе »

Тевез: ‘Единствено што ме интересира е освојувањето на Скудетото’

Juventus vs Parma - Serie A Tim 2013/2014

Карлос Тевез беше јунакот на мечот против Парма со чии голови Јувентус славеше нова победа во Серија А. Со вечерашната победа бјанконерите ја задржаа разликата од 14 бодови пред екипата ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!