Тука си: Почетна » Вести » Изјави (страна 3)

Категорија: Изјави

Видал: ‘Среќен сум во Јуве. Не одам во Манчестер’

article-2557231-1B29236400000578-198_634x431

Кинг Артуро го привршува својот одмор и последните денови од истиот ќе ги помине во Торино. По пристигнувањето веднаш беше ‘нападнат’ од новинарите и  ’бомбардиран’ со прашања околу својата иднина. ... Повеќе »

Пасарела: ‘Јуве ретко греши. Во право се и за Переира’

BtBFyYeCUAAQdo5

Според најавите во италијанските медиуми, во текот на денешниот ден Јувентус и Удинезе ќе се сретнат да ги договорат и последните детали од договорот според кој Роберто Переира ќе биде ... Повеќе »

Алегри: ‘Среќен сум што повторно ќе работам со Пирло’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Масимилиано Алегри попладнево и официјално беше презентиран како нов тренер на Јувентус. Во своето прво обраќање како тренер на ‘Старата Дама’ тој го изрази своето задоволство од укажаната шанса да ... Повеќе »

Марота: ‘Алегри идеален наследник на Конте. Видал останува во Јуве’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Денес на прес конференција која се одржа на Јувентус Арената беше претставен Масимилиано Алегри за нов тренер на Јувентус. Пресот го започна генереалниот менаџер на клубот Бепе Марота, кој ги ... Повеќе »

Прандели: Погба е најдобар фудбалер од средниот ред

download

Селекторот на италијанската репрезентација Чезаре Прандели со пофални зборови за фудбалерот на Јувентус и репрезентацијата на Франција, Пол Погба. “Погба е најдобар фудбалер од средниот ред во светот. Тој може ... Повеќе »

Моџи: Доведете го Санчез

Luciano-Moggi-Juventus-Stadium

Во интервју за Тутоспорт, поранешниот директор на Јуве истакна дека главна цел на бјанконерите во летниот трансфер периот треба да биде фудбалерот на Барселона, Алексис Санчез. “Главна цел на Јувентус ... Повеќе »

Азамоа: Сакам да ја завршам кариерата во Јувентус

article-2576771-1C25C54500000578-743_634x426

Репрезентативецот на Гана во редовите на Јувентус истакна дека и покрај интересот на другите клубови, размислува само за едно нешто, а тоа е црно-белиот дрес. “Интересот на Арсенал? Потпишав нов ... Повеќе »

Конте: ‘Поразот е како смрт’

Scudetto Juventus, la squadra festeggia negli spogliatoi

Тренерот на Јувентус за прв пат ја отвори душата и јавно проговори за искуството по доаѓањето во клубот, состојбата која ја затекна и издигнувањето на тимот од очајната состојба по ... Повеќе »

Љоренте: ‘Конте е причината за успехот на Јуве’

resize

Шпанскиот репрезентативец во дресот на Јуве не го криеше своето задоволство по освојувањето на Скудетото во својата прва сезона по доаѓањето во Серија А. Притоа, Љоренте смета дека најзаслужен за ... Повеќе »

Липи: ‘Конте го препороди Јуве и мора да остане’

Lippi_Conte

Деновиве најактуелна тема во Италија е тренерот на Јувентус и неизвесноста околу неговата иднина. Конте најави дека сериозно ќе размисли за својата иднина во клубот и е отворен за сериозно ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!