Тука си: Почетна » Вести » Изјави (страна 26)

Категорија: Изјави

Хенјкес: Јуве е еден од најдобрите клубови во Европа

Јувентус е митски клуб, како Реал Мадрид. Тоа го кажува традицијата, а дури и по потешкотиите од последните години успеаа да се вратат на врвот на Европа – вели тренерот ... Повеќе »

Видал: Желен за одмазда!

Артуро Видал е желен за одмазда кога станува збор за натпреварите кои “Старата Дама” треба да ги игра против Интер и Баерн Минхен. Бијанконерите патуваат на Сан Сиро следната сабота, ... Повеќе »

Маркизио: Во Милано по одмазда

Клаудио Маркизио го става натпреварот против Баерн во Минхен во втор план – „Прво имаме работа со интер“. Во четврт-финалето од Лигата на шампионите, Јувентус во вторник гостува во Минхен, ... Повеќе »

Конте не се лути на Камбијасо

Антонио Конте не го обвинува Естебан Камбиасо за црвениот картон по непромислениот старт врз Џовинко кој за среќа, немаше посериозни повреди, иако на прв поглед изгледаше како скршеница на зглобот ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!