Тука си: Почетна » Вести » Изјави (страна 20)

Категорија: Изјави

Дел Пиеро – На Јуве му е потребно…

Дел Пиеро

Алесандро Дел Пиеро објаснува зошто ја пропушти прославата на Скудетото и што е тоа што му е потребно на Јувентус за да ја освои Лигата на Шампионите. Il Capitano (сега ... Повеќе »

На Џиовинко му е соопштено дека не заминува

Giovinco

Агентот на Себастиан Џиовинко категорично ја отфрла можноста дека неговиот клинет би можел да го напушти Јувентус ова лето. „Себа“ беше споменуван во некои комбинации за трансфери, по само една ... Повеќе »

Конте: Догодина сакам да славиме во Европа

Antonio Conte

Ден по завршувањето на шампионатот за Јуве, тренерот Антонио Конте се’ уште зборува за освојувањето на последното скудето, а проговори и за иднината: - „Беше неверојатна сезона, како што повторувам ... Повеќе »

Конте – Јуве продолжува со градењето на тим

conte-agnelli

Конечно се стави крај на шпекулациите за заминување на Антонио Конте, заради наводно неисполнување на гаранции (врвни играчи) кои тој ги побарал од раководството на Јувентус. „Ја испланиравме сезоната 2013-2014. ... Повеќе »

Фабио Капело: Јуве ќе направи хет-трик во Италија!

392334_10200530712003491_493840929_n

Фабио Капело типува на Јувентус за освојување на третото последователно скудето следната година. “Јувентус кои веќе работата на засилување на својот тим ќе го освојат Скудетото следната година без никаков ... Повеќе »

Ањели – не`очекува рандеву со историјата

Неколку дена по подигнувањето на 31то Скудето, Андреа Ањели даде опсежно интервју за Sky Sport Italia. Во 30 минутното излагање тој се осврна на почетокот од неговото водство на клубот, ... Повеќе »

Моџи – Диаманти ДА, Игуанин НЕ

moggi

Поранешниот директор на Јуве има добро мислење за Диаманти – име кое деновиве се појави како најверојатен прв трансфер во преодниот рок. „Диаманти се докажа како играч кој може да ... Повеќе »

Раиола: Погба не е на продажба!

2518-dietro_ad_una_juve_fortunata_spunta_l_inter

Мино Раиола повтори дека Пол Погба ќе остане во Јувентус и да неговата вредност неможе да се процени затоа што Јуве нејќе ни да го продаде. Некои медиуми тврдеа дека ... Повеќе »

Видал – Јувентус ќе го стигне Баерн

Vidal - Ribery

Видал е пресреќен од својот престој во Јувентус, за кој смета дека може да прерасне во клуб како што во моментот е Баерн Минхен. Чилеанецот веднаш го привлече вниманието на ... Повеќе »

Матри – Не е во план да го напушти Јуве!

Bayern - Juve (9)

Алесандро Матри уште еднаш нагласи дека не очекува да го напушти италијанскиот шампион на крајот на оваа сезона. Старата дама веќе го договори доаѓањето на Фернандо Љоренте од Алтетик Билбао, ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!