Тука си: Почетна » Вести » Изјави (страна 2)

Категорија: Изјави

Бонучи: “Ајде да ја освоиме и Европа”

7-jpg-_401

Утрово Леонардо Бонучи на својот веб сајт излезе со одлично соопштение и став во пресрет на почетокот на Лигата на Шампионите. Еве што Лео има да им каже на фановите на ... Повеќе »

Алегри: ‘Задоволен сум од трансфер пазарот. Имаме тим за добар настап во ЛШ’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Тренерот на Јувентус деновиве се наоѓа во Нион каде денес и утре учевствува на форумот на тренери на елитните клубови во организација на УЕФА. Од Нион, во интервју за ‘Скај ... Повеќе »

Алегри: ‘Видал веќе е во голем клуб. Паметно да го искористиме преодниот рок.’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Неизбежна тема во неговото интервју за ‘Газета дело Спорт’ секако е и Артуро Видал, фудбалер околу кој летово се крена голема врева, пред се поради наводниот интерес на екипата на ... Повеќе »

Алегри: ‘Формацијата? 4-3 …’

c92ae1ff-5d40-4d29-9c3f-5e49dc2b2c2b

Тренерот на Јувентус во интервју за ‘Газета дело Спорт’ ги истакнува своите први впечатоци по доаѓањето во Јувентус. Азиско-пацифичката турнеа, формацијата, фудбалерите и се она што го очекува клубот во ... Повеќе »

Евра: ‘Јуве е голем клуб. Тевез ми е како брат, Пирло вистински Маестро’

Bu1bmUqCEAA-Wjr

Денеска по тренингот на тимот Патрис Евра одговараше на прашања на фановите испратени преку социјалната мрежа твитер. Ова се дел од одговорите кои ги даде левиот бек на Јувентус кој ... Повеќе »

Алегри: ‘Им возвративме на фановите за одличниот пречек’

c92ae1ff-5d40-4d29-9c3f-5e49dc2b2c2b

По завршувањето на денешниот натпревар тренерот на Јувентус го истакна своето задоволство од прикажаното на своите фудбалери. “Овој натпревар беше добар тренинг за нас и момците покажаа добар пристап кон ... Повеќе »

Евра: ‘Поради ова го избрав Јуве’

0e6a7fab-8b57-4788-b795-80731f14db7f

Францускиот репрезентативец попладнево го имаше своето деби во дресот на Јувентус на натпреварот против Селекцијата на Индонезија. Бјанконерите славеа со 8:1, а левиот бек настапи во вториот дел како замена ... Повеќе »

Ромуло: ‘Остварување на сонот’

Juventus , Conferenza stampa di presentazione di Romulo

Попладнево на прес конференција беше претставен Ромуло Соуза Орестес, најновото засилување на Јуве за следната сезона кој доаѓа на едногодишна позајмица од екипата на Верона. Ова се првите импресии на ... Повеќе »

Евра: ‘Многу сум среќен поради доаѓањето во Јуве. Ова е вистинскиот избор’

Juventus , conferenza stampa di presentazione di Patrice Evra

Предмалку заврши прес конференцијата на која Патрис Евра беше претставен како нов фудбалер на Јувентус. Фудбалерот го изрази своето задоволство од доаѓањето во Јуве, а еве и дел од неговите ... Повеќе »

Переира: ‘Дојдов во Јуве по трофеи’

Juventus - Conferenza stampa di presentazione di Roberto Pereyra

Попладнево во Јувентус центарот во Виново и официјално беше претставен Роберто Переира како нов фудбалер на Јувентус. Аргентинецот доаѓа на позајмица за 1.5 милиони евра со право на откуп на ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!