Тука си: Почетна » Вести » Изјави (страна 10)

Категорија: Изјави

Конте: Дербито е поинаков натпревар. Имаме голема почит кон противникот

conte+cover

Тренерот на Јувентус внимателно и со голема почит влегува во утрешното Дерби на Торино и карактеристично за него пред секој натпревар со низа пофални зборови за противникот. “Имам голема почит ... Повеќе »

Барѕаљи: Треба да внимаваме на Черчи

316763_heroa

Андреа Барѕаљи во пресрет на неделното дерби против екипата на Торино предупредува дека дефанзивците на Јуве мора да бидат внимателни во дуелите со Алезио Черчи кој претставува најголема опасност кон ... Повеќе »

Балотели: Го сакав Тевез во Милан

balotelli_1649643a

Напаѓачот на Милан и италијанската репрезентација Марио Балотели истакна дека се надевал на трансфер на Карлос Тевез во екипата на Милан. Притоа во неколку наврати и самиот тој му се ... Повеќе »

Санино: Се случуваат грешки, зборувајќи за тоа не се менува ништо

Antonio+Conte+Giuseppe+Sannino+Juventus+v+7sX0UCI6LOEx

Тренерот на Киево по вчерашниот натпревар против Јувентус со пофални зборови за своите фудбалери и покрај поразот од 2:1. “Веќе неколку пати имам играно против Јувентус и токму затоа извадив ... Повеќе »

Кваљарела: Не смееме да го препуштаме водството на противникот

321465_heroa

Стрелецот на првиот гол за Јувентус Фабио Кваљарела слично како и тренерот Конте го пофали карактерот на тимот по враќањето од резултатската негатива, но истакна дека екипата тоа не смее ... Повеќе »

Конте: Тимот покажа карактер што говори за нашиот квалитет

cfabd84b-402d-414b-b547-17b1bd4f13d5

Тренерот на Јувентус истакна дека неговите фудбалери покажале вистински карактер со преокренувањето на резултатот во нивна корист по водството на домашните на вечерашниот натпревар на Бентегоди во Верона. Според Конте ... Повеќе »

Подобрување на финансиските резултати на клубот

d080159c-8fe7-4291-8346-8a45c1d96a5e

На денешниот состанок на бордот на директори на Јувентус беше одобрен нацрт финансискиот извештај за изминатата сезона заклучно со 30 Јуни 2013. Финансиската 2012/2013 година клубот ја заврши со загуба ... Повеќе »

Конте воведе ново правило за играчите

Pirlo pass Conte

Антонио Конте им соопштил на играчите на Јувентус дека оние кои ќе се заменат во текот на играта, по излегување од теренот треба да седнат на клупата. Според Gazzetta dello ... Повеќе »

Јувентус го барале Манџукиќ во 2012г.

Mandzukic Bufon

Напаѓачот на Хрватската репрезентација и на Баерн од Минхен бил цел на трансферите на Јувентус минатата сезона. „Јувентус ме бараа во 2012г“ – јавува Марио за Extra Time – „Бев ... Повеќе »

Љоренте: Продолжувам со работа за враќање во топ форма

fernandollorentecelebvhellas20130922_576x324

Фернандо Љоренте конечно доби шанса за настап во тимот на Јувентус и максимално ја оправда добиената доверба од тренерот Конте. На натпреварот против Верона го постигна вториот погодок за бјанконерите, ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!