Тука си: Почетна » Вести » Изјави

Категорија: Изјави

Алегри остро реагираше против критичарите на Јувентус

Real Madrid-Juventus Champions League

Масимилијано Алегри смета дека околу Јувентус во многу погрешен момент и сосема непотребно се создава премногу негативна енергија. Бјанконерите минатото коло во Серија А и покрај отсуството и недоволната физичка ... Повеќе »

Џиџи Буфон: 39.681 легендарни минути одиграни за Јувентус

1

Човекот кој е апсолутен рекордер во Јувентус по одиграни минути (39,681), легенда и симбол на целиот италијански фудбал – Џиџи Буфон. Со своите 39 години  се’ уште е еден од ... Повеќе »

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

1fd2402a379798890a9fca077e450242_large

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Погба: Не одам никаде!!!

pogba-ap_3084050b

Последниве денови низ медиумите има милион варијанти за иднината на Пол Погба.Денес потпишува за Барса,утре не,оди во ПСЖ,после тоа Манчестер Сити понудиле енормна сума пари…Конечно и самиот Погба со изјава. ... Повеќе »

Недвед: Барселона се фаворити

Pavel Nedved

Директорот на Јувентус Павел Недвед е уверен дека Барселона се големи фаворити во натпреварот од финалето на Лигата на Шампионите, но дека сепак и неговиот тим има големи шанси за ... Повеќе »

Буфон – За Јувентус е неуспех да си втор

ACF Fiorentina - Juventus

Јувентус не успеа да се закити со првиот пехар во оваа натпреварувачка сезона, откако на пенали не успеа да го совлада Наполи и покрај двете водства во регуларниот дел од ... Повеќе »

‘Тројката во нападот не би функционирала’

ravanelli

По информациите во италијанските медиуми деновиве дека тренерот Масимилиано Алегри би можел да испроба напад со Мората и Љоренте , заедно со Тевез како ‘trequartista’ во 4-3-1-2 формација, со свое ... Повеќе »

Погба во Јуве до 2019!

27ee9012-53d0-4c00-a514-82ed21aa2f25

Пол Погба потпиша нов договор со Јувентус кој е со важност до 2019-тата година. Оваа информација ја објави Бепе Марота за време на состанокот на акционерите на клубот одржан денс ... Повеќе »

Мората – Јувентус е како големо семејство

morata juventus

Во интервју за Марка, Алваро Мората не го крие задоволството од престојот во Торино. Тој се заблагодари на своите соиграчи кои му помогнале да се прилагоди на новата средина. „Моето ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!