Тука си: Почетна » Вести (страна 77)

Категорија: Вести

Киелини и Барзаљи ќе паузираат против Пескара

Киелини и Барѕаљи ќе мора да паузираат еден натпревар, односно оној против Пескара. Двајцата столбови од одбраната на Јуве на натпреварот против интер ги заработија жолтите картони кои им недостасуваа ... Повеќе »

Камбијасо казнет со еден меч суспензија

Италијанската дисциплинска комисија при ФИГЦ, одлучи дека стартот на Кабијасо врз Џовинко не е доволно страшен за подолга суспензија. Камбијасо во саботата, на самиот свиреж на судијата, БРУТАЛНО го фаулираше ... Повеќе »

Juventus.com: Ќе слават… на следниот Октоберфест

- Фешта во Минхен? Да, ама на следниот Октоберфест!  Сајтот на Јувентус ја почнува „војната“ со баварскиот клуб – противник утре на Алијанц Арена во Минхен, на првиот дуел од ... Повеќе »

Конте: Да се биде овде е голем сон!

conte conferenza

Тренерот на Јуве, Антонио Конте се појави пред новинарите на редовната прес конференција во очи натпреварот Баерн – Јуве. Ова се некои од неговите одговори: Како е Вучиниќ? Вучиниќ денес ... Повеќе »

Хенјкес: Јуве е еден од најдобрите клубови во Европа

Јувентус е митски клуб, како Реал Мадрид. Тоа го кажува традицијата, а дури и по потешкотиите од последните години успеаа да се вратат на врвот на Европа – вели тренерот ... Повеќе »

Јувентус во потера по “новиот Дрогба”

Како што тврди Tuttosport, Јувентус за летниот трансфер период веќе одамна го имаат пикирано интернационалецот од Брегот на слоновата коска Вилфред Бони. Станува збор за напаѓач кој во моментов настапува ... Повеќе »

Себа ја затвори својата Facebook страна

Sebastian Giovinco 12

Себастијан Џовинко ја затвори својата официјална фејсбук страна, откако бил премногу навредуван и критикуван од фановите на Јувентус ширум светот. Тој постојано бил навредуван и критикуван за своите игри и ... Повеќе »

Видал: Желен за одмазда!

Артуро Видал е желен за одмазда кога станува збор за натпреварите кои “Старата Дама” треба да ги игра против Интер и Баерн Минхен. Бијанконерите патуваат на Сан Сиро следната сабота, ... Повеќе »

Маркизио: Во Милано по одмазда

Клаудио Маркизио го става натпреварот против Баерн во Минхен во втор план – „Прво имаме работа со интер“. Во четврт-финалето од Лигата на шампионите, Јувентус во вторник гостува во Минхен, ... Повеќе »

Конте не се лути на Камбијасо

Антонио Конте не го обвинува Естебан Камбиасо за црвениот картон по непромислениот старт врз Џовинко кој за среќа, немаше посериозни повреди, иако на прв поглед изгледаше како скршеница на зглобот ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!