Тука си: Почетна » Вести (страна 5)

Категорија: Вести

Марота и Паратичи остануваат во Јувентус

Marotta and Paratici

Официјалното соопштение за продолжувањето на договорите со Џузепе Марота и Фабио Паратичи се очекува следната недела. Стигнуваат вести дека Бјанконерите веќе ги договориле продолжувањата на договорите со поголемиот дел на ... Повеќе »

Кога сонот станува јаве – Организирано патување Јуве – Емполи

Стигнавме пред храмот

Сончевото четврточно утро го најавуваше добриот помин на македонската делегација која отпатува во Торино на натпреварот Јувентус – Емполи. Се собравме од многу градови (Скопје, Куманово, Тетово, Охрид, Струга, Битола, ... Повеќе »

Насри, Џеко плус пари за Погба???

pogba-ap_3084050b

Манчестер Сити се спремни да ги понудат Самир Насри, Един Џеко и одреден износ на пари за играчот од средниот ред на Јувентус Пол Погба, објавуваат дел од спортските медиуми. ... Повеќе »

Тевез го пропушта натпреварот со Фиорентина

carlos-tevez-juventus

Во текот на денешниот ден од таборот на Јувентус беше потврдено дека напаѓачот на “Старата Дама”, Карлос Тевез ќе го пропушти вечерашниот натпревар од полуфиналето на купот на Италија поради повреда. ... Повеќе »

Се сруши фарсата Калчополи – Моџи и Јуве се невини!

moggi1

Фарсата наречена „Калчополи“ го добива својот крај. Врховниот суд на Италија ги отфрли  двете обвиненија за спортска измама против Моџи, за кои му се закануваше затворска казна од две години и ... Повеќе »

Карти за 1/4 финале ЛШ: Јувентус – Монако

Juve - Monako

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 1/4 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Монако. Натпреварот ќе се одигра во вторник ... Повеќе »

Ранг листа на официјални фан клубови по бројност на членови

club DOC

Координативниот центар на официјалните Фан Клубови ја истакна ранг листата за бројност на членови. Најброен фан клуб е Nord Est Bianconero со 1271 регистрирани јувентини. Нашиот Juventus Club Macedonia со ... Повеќе »

Ново име од Шпанија во младинските редови – Пол Лирола

Pol Lirola

Можеби нема новини (засега) во овој период во сениорскиот состав, но затоа на иднината на Јувентус се работи постојано. Нов играч во младинскиот состав кој доаѓа од Шпанија е Пол ... Повеќе »

Буфон – За Јувентус е неуспех да си втор

ACF Fiorentina - Juventus

Јувентус не успеа да се закити со првиот пехар во оваа натпреварувачка сезона, откако на пенали не успеа да го совлада Наполи и покрај двете водства во регуларниот дел од ... Повеќе »

Јувентус – Атлетико за шкотланѓанецот Колум

020a2e92-2d3a-4337-ae3c-a0dd17fff942

Вилијам Колум од Шкотска ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувентус и Атлетико Мадрид кој се игра во вторник од 20.45 часот. Ова ќе биде трет натпревар на кој ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!