Тука си: Почетна » Вести (страна 4)

Категорија: Вести

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Храброст за почеток на нов победнички циклус

arturovidalanotaelgoldeltitulodelajuventus

Управата на Јуве е храбра и мудра, а тоа го докажа лани продавајќи го Имобиле и доведувајќи го Мората. Марота и Паратичи имаат храброст да прават непопуларни трансфери, бидејќи да ... Повеќе »

Благодариме Карлитос! Ова се деталите од целата ‘операција’

Untitled

Она што одамна се најавуваше денес доби и официјална потврда од клубот. Карлос Тевез по две сезони го напушта Јувентус и преминува во екипата на Бока Јуниорс. Желбата на фудбалерот ... Повеќе »

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

1fd2402a379798890a9fca077e450242_large

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Погба: Не одам никаде!!!

pogba-ap_3084050b

Последниве денови низ медиумите има милион варијанти за иднината на Пол Погба.Денес потпишува за Барса,утре не,оди во ПСЖ,после тоа Манчестер Сити понудиле енормна сума пари…Конечно и самиот Погба со изјава. ... Повеќе »

“Јуве мора да ја отстрани клаузулата од договорот на Мората”

1423226-30461302-1600-900

Џузепе Боцо, адвокатот кој беше ангажиран од Јувентус во преговорите со Реал Мадрид за трансферот на Алваро Мората во Торино, излезе со свое мислење околу клаузулата во договорот на шпанскиот ... Повеќе »

Договорен и Бреел Емболо!?

breel Embolo2

Додека фокусот на тимот е кон финалето во Берлин, менаџментот активно е ангажиран на пазарот. Најновото име кое летово може да го засили тимот е Бреел Емболо, еден од најнадежните ... Повеќе »

30 години од трагедијата Хејсел

images

На денешен ден во 1985 година се случи трагедијата на стадионот Хејсел во која 39 луѓе (претежно Јувентини од Италија) го загубија својот живот. Еден час пред почетокот на финалето ... Повеќе »

Недвед: Барселона се фаворити

Pavel Nedved

Директорот на Јувентус Павел Недвед е уверен дека Барселона се големи фаворити во натпреварот од финалето на Лигата на Шампионите, но дека сепак и неговиот тим има големи шанси за ... Повеќе »

Карти за серија А: Јувентус – Наполи

Juve-napoli

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за напреварот од 37. коло на Серија А помеѓу Јувентус и Наполи. Доколку и Наполи и Јувентус се квалификуваат ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!