Тука си: Почетна » Вести (страна 30)

Категорија: Вести

Барѕаљи и Исла се враќаат во тимот. Де Чеље и Мота повторно изоставени

43c0e6a6-6872-4079-bf35-d593b1a3fc0f

Андреа Барѕаљи се враќа во тимот за првенствениот натпревар против Сампдорија откако поради суспензија го пропушти минатонеделното гостување во Каљари. На овој натпревар се враќа и Маурисио Исла кој исто ... Повеќе »

Првиот Супер Куп на Италија (видео)

juventus_to171112juv_0838

На денешен ден пред 18 години Јувентус го освои првиот Супер Куп на Италија во својата историја по победата над Парма со 1:0. Екипата на Парма за која тогаш настапија Канаваро, ... Повеќе »

Буфон, Киелини и Пирло номинирани за наградата “Golden Foot 2014″

0da548ec-bb35-4bd4-a9d1-b727398f3112

Џиџи Буфон, Џорџо Киелини и Андреа Пирло се номинирани за наградата “Golden Foot 2014“, меѓународно признание кое се доделува на фудбалер над 28 години. Заедно со Даниеле Де Роси од ... Повеќе »

Џервазони на центарот во Торино

571fd7cb-0dea-4f30-aa6e-d3fe8c18d749

Андреа Џервазони ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувентус и Сампдорија кој се игра во сабота од 20.45 во Торино. Тој е главен судија во Серија А од 2006-тата година, ... Повеќе »

Киелини влезе во клубот 300 (видео)

Capture

Џорџо Киелини влезе во ‘клубот 300‘, фудбалери кои одиграле повеќе од 300 натпревари во дресот на ‘Старата Дама’. Синоќа на церемонијата за овој настан која се одржа во музејот на ... Повеќе »

Нани понуден на Јувентус. Од клубот ја одбиле понудата

_63234557_nani

Португалскиот репрезентативец во дресот на Манчестер Јунајтед не е повеќе трансфер желба на тимот на Јувентус. Иако веќе неколку години наназад со секој трансфер период редовно се шпекулираше со името ... Повеќе »

Јувентус го договори бекот на младинската репрезентација (видео)

BcfWNJIIQAAuXyk

Јувентус и Аталанта постигнаа договор за десниот бек на младинската репрезентација Давиде Ѕапакоста. 21 годишниот фудбалер со одличните настапи сезонава во дресот на Авелино се наметна кај селекторот Ди Биаџо ... Повеќе »

Симоне Пепе во тимот за Каљари. Барѕаљи, Де Чеље, Мота и Исла во ‘аут’

70e4048e-02d2-4d5f-924c-68b809845660

Симоне Пепе се најде на листата на повикани фудбалери за утрешното гостување на Сардинија, каде од 15 часот Јувентус му гостува на Каљари. Андреа Барѕаљи поради суспензија го пропушта овој ... Повеќе »

Каљари – Јувентус за Гуида

d4133681-cab2-4b36-81e3-c6bed5880582

Марко Гуида ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Каљари и Јувентус кој се игра во недела од 15 часот. Во тековната сезона Гуида ја делеше правдата на натпреварот против ... Повеќе »

Марк Оливер Кемпф во Јувентус

marc-oliver-kempf

Tuttosport јавува дека Јувентус го договорил Марк Оливер Кемпф. Младиот дефанзивец од Ајнтрахт Франкфурт (18г) се сели во Торино за вкупен износ од 5 милиони евра. така што Јувентус ќе плати ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!