Тука си: Почетна » Вести (страна 20)

Категорија: Вести

Јувентус на средба со агентот на Санчез

10155268_637610899646621_6728297844707277699_n

Претставници на Јувентус во петокот имале состанок со агентот на Алексис Санчез, кој исто така е агент и на Артуро Видал. Од Јувентус се распрашувале околу можноста за трансфер на ... Повеќе »

Бонучи и Лихштајнер суспендирани за мечот со Болоња

20130819T124517Z_1_CBRE97I0ZFL00_RTROPTP_4_SOCCERITALY

Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер се суспендирани за следниот натпревар од Серија А против екипата на Болоња. Мечот се игра во сабота од 18.30 часот во Торино. Бонучи иако не ... Повеќе »

Стартниот тим против Удинезе

1533750_876273952399835_265126866561182443_n

Како што и предходно се најавуваше, ова се фудбалерите кои го започнуваат вечерашниот натпревар. Буфон – Касерес, Огбона, Kиелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте. Шанса за ... Повеќе »

Тимот на Јувентус за Удине

Juventus vs. Udinese

Единствено Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи поради повреда нема да бидат на располагање за утрешното гостување кај екипата на Удинезе. Останатите 22 фудбалери се најдоа на списокот на Конте и ... Повеќе »

Можна формација: Удинезе – Јувентус

5

Буфон – Касерес, Огбона, Киелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте. Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Карти за натпреварите со Бенфика во Лисабон и Торино

1794815_10154008409500716_5772882789787779744_n

Откако беше извлечен противникот на Јувентус за 1/2 финалето од Лига Европа (Бенфика), Координативниот Центар од Торино веднаш прати известување за пријавувањето за карти за двата натпревари во Лисабон и ... Повеќе »

Патот до 1/2 финалето и досегашните соочувања со екипата на Бенфика

COVER-BENFICA-SOLO

Екипата на Бенфика е противник на Јувентус во 1/2 финалето од Европа Лигата и последната пречка пред финалниот дуел кој ќе се одигра на 14 мај во Торино. Ланскиот финалист ... Повеќе »

Официјален состав: Јувентус – Лион

10003377_634701683270876_6357778563481355142_n

Официјален состав за натпреварот со Лион. Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Исла, Видал, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Вучиниќ. Резерви: Сторари, Огбона, Лихштајнер, Погба, Љоренте, Џовинко, Освалдо. Повеќе »

Раванели: Историска шанса за Јувентус

ravanelli

Фабрицио Раванели со свое видување за вечерашниот реванш натпревар помеѓу Јувентус и Лион во 1/4 финалето од Европа Лигата. Поранешниот напаѓач на бјанконерите смета дека Јувентус мора да ја искористи ... Повеќе »

Никола Рицоли на центарот во Удине

04a41ddb-2b78-4233-b756-d595aa5776f9

Најдобриот италијански судија Никола Рицоли ќе ја дели правдата на натпреварот од 33 коло од Серија А помеѓу Удинезе и Јувентус. Натпреварот се игра на Фриули во Удине, во понеделник ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!