Тука си: Почетна » Вести (страна 10)

Категорија: Вести

Петмина бјанконери на списокот на Конте

dg

Петмина фудбалери на Јувентус добија повик од новиот селектор на италијанската репрезентација Антонио Конте за претстојните мечеви на аѕурите. Џиџи Буфон, Леонардо Бонучи, Џорџо Киелини, Клаудио Маркизио и Себастијан Џовинко ... Повеќе »

Можна формација: Киево – Јувентус

1149064_552547244817945_642193588_n

Повеќе »

Повикани фудбалери за гостувањето во Верона

52c59dde-23f3-4f6c-8bd4-00c9f50d65f5

Масимилиано Алегри го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат на гостувањето кај Киево во Верона. Поради повреда утрешниот натпревар го пропуштаат Мората, Барѕаљи и Пирло, додека Киелини е суспендиран ... Повеќе »

Кармине Русо ја отвора новата сезона во Серија А

27ecc6e4-d233-4c91-bf5f-17a09d23ae3f

Кармине Русо ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Киево и Јувентус со кој се отвора новата сезона во Серија А. Натпреварот се игра во сабота од 18 часот на ... Повеќе »

Повикани фудбалери за Трофео Тим

Capture

Масимилиано Алегри попладнево го објави списокот на фудбалери кои се повикани за утрешниот ’Трофео Тим’ кој се игра во Реџо Емилија, а противнице на Јуве ќе бидат екипита на Сасуоло и Милан. ... Повеќе »

Алегри: ‘Видал веќе е во голем клуб. Паметно да го искористиме преодниот рок.’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Неизбежна тема во неговото интервју за ‘Газета дело Спорт’ секако е и Артуро Видал, фудбалер околу кој летово се крена голема врева, пред се поради наводниот интерес на екипата на ... Повеќе »

Алегри: ‘Формацијата? 4-3 …’

c92ae1ff-5d40-4d29-9c3f-5e49dc2b2c2b

Тренерот на Јувентус во интервју за ‘Газета дело Спорт’ ги истакнува своите први впечатоци по доаѓањето во Јувентус. Азиско-пацифичката турнеа, формацијата, фудбалерите и се она што го очекува клубот во ... Повеќе »

Скаути на Јуве ‘растрчани’ низ терените во Франција и Холандија

lavezzi-veut-savoir-si-paris-compte-sur-lui_128730

Скаути на Јувентус викендов се присутни низ терените на повеќе натпревари во Франција и Холандија. Имено, вчера на натпреварот ПСЖ – Бастиа беа присутни претставници на Јуве, пред се поради ... Повеќе »

Јуве славеше во тренинг меч против Њукасл Џетс

Juventus Asian / Pacific Tour , Allenamento pomeridiano

Екипата на Јувентус денес во Австралија одигра тренинг меч од 70 минути против екипата на Њукасл Џетс на кој забележа победа од 1:0 со голот на Себастијан Џовинко. На овој натпревар ... Повеќе »

Евра: ‘Јуве е голем клуб. Тевез ми е како брат, Пирло вистински Маестро’

Bu1bmUqCEAA-Wjr

Денеска по тренингот на тимот Патрис Евра одговараше на прашања на фановите испратени преку социјалната мрежа твитер. Ова се дел од одговорите кои ги даде левиот бек на Јувентус кој ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!