Тука си: Почетна » Архива од Авторот: Влатко (страна 5)

Архива од Авторот: Влатко

Киелини: Мора да внимаваме на Лацио, ќе сакаат одмазда!

Џорџо Киелини, столбот на супер-шампионската одбрана на Јуве, во интервју за Скај прокоментира за следниот натпревар против Лацио во рамките на второто коло од Серија А: – Претпочитав да помине ... Повеќе »

Вучиниќ: Сега сме уште помотивирани!

Јувентус во неделата го освои Италијанскиот Суперкуп, победувајќи го Лацио 4:0. Мирко Вучиниќ, преку својот официјален сајт проговори токму за победата:  – „Супер почеток на новата сезона. Веднаш по освојувањето ... Повеќе »

Маркизио ќе мора да паузира еден месец

Маркизио денес ги изврши лекарските тестови кои покажаа дека има истегнување на лигаментот во десното колено. Il Principino ќе мора да паузира 30-35 дена поради таа причина. Тоа значи пропуштање ... Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Лацио

Повеќе »

ЈувентусМК во Вест

Високотиражниот дневен весник Вест во своето празнично издание напиша статија на две страни за Официјалниот фан клуб на Јувентус во Македонија – Јувентус.мк. Оние кои не стигнаа да го прочитаат ... Повеќе »

Две дербија на првите три меча – Одреден календарот за Серија А 2013/14

Денес беше извлечен распоредот на Серија А за сезоната 2013/14. Јувентус стартува против Сампдорија на гости, по што веднаш следуваат два големи меча против Лацио на Јувентус Арената и интер ... Повеќе »

Марота: Исла не е на продажба

Генералниот директор на Јуве, Бепе Марота ја исклучи можноста да биде продаден чилеанскиот интернатионалец, Маурисио Исла: – Исла не е на трансфер листа, тој е важен играч за нас. Конте ... Повеќе »

Официјално: Анџело Огбона потпиша за Јуве!

Официјалниот сајт на Јувентус објавува: – Италијанскиот репрезентативен играч од одбраната, Анџело Огбона денес премина од Торино во Јувентус. 25-годишниот фудбалер, чии импресивни настапи за клубот му овозможија место во ... Повеќе »

Прес конференција: Тишина, зборува мистер Конте!

Повеќе »

Џакерини пред трансфер во Сандерленд?

По одличните настапи на Купот на Конфедерации, миленикот на Антонио Конте, Емануеле Џакерини стана мета на повеќе европски клубови. Според италијанските медиуми, сестраниот играч на Јувентус  моментално се наоѓа на ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!