Тука си: Почетна » Архива од Авторот: Влатко (страна 4)

Архива од Авторот: Влатко

Недвед: Посилни сме оваа година, Љоренте е шампион, ќе ни помогне!

Во пресрет на отворањето на Лигата на Шампионите, пред утрешниот натпревар во Данска против Копенхаген, Павел Недвед проговори за амбициите на Старата Дама: – Теренот ќе покаже дали разликата помеѓу ... Повеќе »

Moжна формација: Интер – Јувентус

Повеќе »

Bileta për ne Juventus Stadium – përmes JuventusMK

Keni dëshirë ta realizoni ëndrrën dhe të shkoni në Juventus arenën, të ndiqni një ndeshje të Seria A ose Ligës së Kampionëve? Kjo nuk është kurfar problemi nëse jeni anëtar ... Повеќе »

Заврши трансфер рокот: Јувентус со висока оценка

Заврши уште еден трансфер период. Со означувањето на часовникот на 23 часот, се прекинаа сите трансфер активности во Италија. Она што не’ интересира нас е Јувентус, а денешниот ден помина ... Повеќе »

Последниот ден од трансфер рокот, ќе има ли „нешто“?

Утре е последниот ден од трансфер прозорецот во Италија. Последните 24 часа надеж дека ќе се доврши „пазарењето“ и дека ќе се комплетира тимот и побарувањата на тренерот. Последните потпишувања ... Повеќе »

Бонучи: Одличен меч. Тевез е голем шампион!

По натпреварот со Лацио, Бонучи пред микрофоните на Медиасет Премиум изјави: – Одигравме одлично, моите нафрлувања ги пробуваме на тренинзите во текот на неделата, а вечерва одлично го искористивме тоа ... Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Лацио

Повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО: Матри е играч на Милан

Официјалното соопштение пристигна на сајтот на Јуве – Алесандро Матри оди во Милан! Јуве ќе инкасира 11 милиони евра на 4 годишни рати. Еве што напиша Јуве на својот сајт за ... Повеќе »

Матри на чекор до Милан. Официјално денес?

Алесандро Матри е веќе на чекор од Милан. Ако не се случи нешто крајно непредвидливо, официјалноста на веста треба да пристигне денес, или најдоцна утре. Росонерите нудат 10 милиони, Бјанконерите ... Повеќе »

Paddy Power: Нани се сели во Јуве!

Познатиот ланец на обложувалници Paddy Power, на својот блог пишува за една сензационална вест – Нани се сели во Јувентус! – Од Манчестер Јунајтед пристигнува Нани, десното крило на Црвените ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!