Тука си: Почетна » Архива од Авторот: Влатко (страна 3)

Архива од Авторот: Влатко

Агентот на Тевез: Карлитос е воин, би играл и со една нога!

Агентот на Карлитос Тевез, Киа Јорабчиан ги информира сите во врска со повредата на глуждот на неговиот клиент. Тој за Calciomercato.it истакна: „Карлос е воин, тој е голем борец. Тој ... Повеќе »

Видал: Сакам трето скудето со Јуве!

Чилеанскиот портал 24horas.cl направи интервју со „воинот“ на Јувентус, Артуро Видал. Сајтот пренесува дека неговиот дрес е најпродаван, а неговите копачки веќе биле распродадени од Јувентс Музејот. – „Тој е ... Повеќе »

Видео: Киево 1 – 2 Јувентус (Клаудио Ѕулијани)

Повеќе »

Можна формација: Киево – Јувентус

Повеќе »

Тевез и неговиот CIUDAD OCULTA

По вчерашниот гол на новиот миленик на црно-белата публика, Карлитос Тевез, тој прослави со покажување на маичката под дресот на која имаше напишано CIUDAD OCULTA.  За многумината кои не знаат ... Повеќе »

Видео: Јувентус – Верона (2-1) | Коментар на Клаудио Ѕулијани

Најпознатиот клупски новинар и коментатор на Медијасет Премиум, Клаудио Ѕулијани уште еднаш во полна емоција ја доживеа победата на Јувентус. Тој дури му измисли и нов прекар на Тевез: Џеронимо, ... Повеќе »

Можна формација: Јуве – Верона

Повеќе »

Пријателска: Јуве – Кунео 3:0 | Гол на Љоренте!

Пристигнува првиот одговор од Шпанецот, кој на пријателскиот натпревар против Кунео (Лега Про II дивизија) постигна гол. Во нападот место и за Џовинко и Вучиниќ. Голови постигнаа и младите Буенаказа ... Повеќе »

GIF: Погба vs. Интер

 Пол Погба против четворица играчи на Интер. Повеќе »

Видео: Двајца навивачи на Јуве брутално нападнати на Сан Сиро

На натпреварот Интер – Јувентус се случи напад на двајца навивачи на Јуве, кои беа нападнати од 20-ина навивачи на Интер и тоа пред многубројните жени и деца. Од околната ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!