Тука си: Почетна » Архива од Авторот: Влатко (страна 2)

Архива од Авторот: Влатко

Можна формација: Реал – Јуве

Повеќе »

Пепе: Ќе биде голем спектакл! Шансите за победа се 50/50

Во очи натпреварот од Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус, штоперот на Мадриѓаните, Пепе изјави: – Реал го почитува Јувентус, ќе играме против силни играчи како Буфон и ... Повеќе »

Конте: Неверојатен натпревар, направивме сè да ја вратиме Фиорентина во игра

Антонио Конте по неверојатно загубениот натпревар од Фиорентина, проговори пред микрофоните на Скај: Такви 15 минути под твое водство не паметиме. Што се случи? – Натпреварот практично беше затворен. Владеевме ... Повеќе »

Конте: Реал ќе биде важен тест за нас

Антонио Конте пред микрофоните на Уефа проговори за дербито помеѓу Јуве и Реал: – „Поминаа многу години откако Карло Анчелоти ми беше тренер. Со него поминав две убави и интензивни години. ... Повеќе »

Јуве се подготвува за Фиренца, се очекува враќање на Мирко против Реал

На три дена од дербито во Фиренца, Јувентус напорно се подготвува за престојните тешки натпревари. Утринава во Виново се одржа тренинг, а Јуве на својот официјален сајт напиша: – На ... Повеќе »

Ањели: Џакарта отсега е Џакартоне! (шега на сметка на Интер и новиот сопственик)

Откако индонезискиот магнат Тохир го купи мнозинскиот пакет на акции во Интер, претседателот на Јуве, Андреа Ањели на својот Facebook профил малку се пошегува со целата ситуација. Имено, тој напиша: ... Повеќе »

Јуве со Конте за рекорд, најмалку порази во историјата!

Откако синоќа го победија Милан со 3-2 во Торино, најторфејниот италијански клуб и актуелен шампион Јувентус се запиша во историјата со својата доминација во Калчото. Јувентус под водство на Антонио ... Повеќе »

Видео: Јувентус 3 – 2 Милан (Клаудио Ѕулијани)

Повеќе »

3-5-2 тактиката веќе станува прочитана. Беше ли грешка трансферот на Џакерини?

По неодамнешните условно речено неубедливи натпревари на Јувентус, црно-белата публика почнува да се прашува што е проблемот годинава? Една група експерти на италијанските медиуми коментираат дека едноставно по двете освоени ... Повеќе »

Само нерешено за Јуве. Тешко е, но не и невозможно!

Горчина во устата, тоа е она што останува после овој несреќен и крајно непосакуван резултат против Галатасарај. Нерешен резултат кој значително го компликува патот до осминафиналето. Две грешки, два шута ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!