Тука си: Почетна » Архива од Авторот: Влатко (страна 10)

Архива од Авторот: Влатко

Марота до Бекенбауер: Почит за Буфон!

Изјавата на Бекенбауер по мечот во Минхен („Буфон е како пензионер“) предизвика реакција од генералниот директор на Јуве, Бепе Марота. – Одредени изјави дадени од икона како Бекенбауер не се ... Повеќе »

Анелка стартер против Пескара?

По вчерашниот пријателски дуел со Асти, каде Анелка постигна два гола, Конте би можел да го искористи за прв пат во стартните 11 против Пескара. Французинот притсигна во јануари, а ... Повеќе »

Јуве денес одигра пријателска: 9-1 против Асти (Серија Д)

Јувентус денес се врати на терените во Виново по неуспешното гостување во германската метропола. Се одигра пријателски меч против екипата на Асти, тим кој настапува во Серија Д. За Јуве одиграа ... Повеќе »

Баерн Минхен – Јувентус

Повеќе »

Пирло: Не сум задоволен од мојот настап, имаме уште еден меч

Професорот вечерва под неговото стандардно ниво, признава дека одиграл слабо: – За жал погрешив многу додавања, јас сум првиот кој не е задоволен од својот настап. – Мора да ги ... Повеќе »

Анкета: Може ли Јуве да ја надомести негативата против Баерн?

Супериорноста на Баерн Минхен на првиот дуел му обезбеди победа од 2:0 која лесно можеше да биде од поголем размер. Конте и момците ќе имаат една недела за да ги ... Повеќе »

Конте: Комплименти за Баерн

Тренерот на Јуве, Антонио Конте во интервјуто за Sky, искажа пофални зборови за играта на Баерн и спортски призна дека вечерва „подобриот тим победи“. – Се работи за многу силен ... Повеќе »

Војната не е готова!

Комплименти за Баерн. Така го започнуваме текстот затоа што подобрата екипа победи вечерва и мора да се биде реален. Јувентус шокиран по примениот гол во таа кобна 23-та секунда не ... Повеќе »

Агентот на Јоветиќ: Не сум кажал дека ќе остане во Фиренца

Фали Рамадани, агентот на Стеван Јоветиќ, зборуваше за иднината на црногорскиот напаѓач: – Стеван напредуваше, сега е зрел играч, од светкска класа… Дали ќе остане во Фиренца? Јас не го ... Повеќе »

Анкета: Кој би избрале во нападот против Баерн?

Во полн ек на избори и изборни замарања, овде избираме најдобро напаѓачко дуо за дуелот против Баерн. Остварете го вашето Јувентинско право и обврска и гласајте на нашата анкета:   ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!