Тука си: Почетна » Архива од Авторот: Влатко

Архива од Авторот: Влатко

Џиџи Буфон: 39.681 легендарни минути одиграни за Јувентус

1

Човекот кој е апсолутен рекордер во Јувентус по одиграни минути (39,681), легенда и симбол на целиот италијански фудбал – Џиџи Буфон. Со своите 39 години  се’ уште е еден од ... Повеќе »

Храброст за почеток на нов победнички циклус

arturovidalanotaelgoldeltitulodelajuventus

Управата на Јуве е храбра и мудра, а тоа го докажа лани продавајќи го Имобиле и доведувајќи го Мората. Марота и Паратичи имаат храброст да прават непопуларни трансфери, бидејќи да ... Повеќе »

30 години од трагедијата Хејсел

images

На денешен ден во 1985 година се случи трагедијата на стадионот Хејсел во која 39 луѓе (претежно Јувентини од Италија) го загубија својот живот. Еден час пред почетокот на финалето ... Повеќе »

Кога сонот станува јаве – Организирано патување Јуве – Емполи

Стигнавме пред храмот

Сончевото четврточно утро го најавуваше добриот помин на македонската делегација која отпатува во Торино на натпреварот Јувентус – Емполи. Се собравме од многу градови (Скопје, Куманово, Тетово, Охрид, Струга, Битола, ... Повеќе »

Се сруши фарсата Калчополи – Моџи и Јуве се невини!

moggi1

Фарсата наречена „Калчополи“ го добива својот крај. Врховниот суд на Италија ги отфрли  двете обвиненија за спортска измама против Моџи, за кои му се закануваше затворска казна од две години и ... Повеќе »

Ранг листа на официјални фан клубови по бројност на членови

club DOC

Координативниот центар на официјалните Фан Клубови ја истакна ранг листата за бројност на членови. Најброен фан клуб е Nord Est Bianconero со 1271 регистрирани јувентини. Нашиот Juventus Club Macedonia со ... Повеќе »

Енрико Киеза: Пирло е специјалист за слободни

Pirlo-majestic-beard_training_FEATURED

Поранешниот играч на Лацио и голем „мајстор“ на слободните удари, Енрико Киеза има само пофални зборови за Професорот. Тој за Tuttomercatoweb изјави: - Андреа Пирло со сигурност е еден од ... Повеќе »

Докторе, се двоумам… Или не?

361088_heroa

Последниве два дена бевме сведоци и се обидовме да ви пренесеме еден од најчудните трансфер преговори во историјата. Хронолошки работите стојат вака: Мацари, тренерот на Интер има потреба од напаѓач. ... Повеќе »

Можна формација: Ливорно – Јуве

08feaf04-69bd-41c4-821d-afb5fae26d2f

Повеќе »

Можна формација: Парма – Јуве

asamoah contro parma

Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!