Тука си: Почетна » Архива од Авторот: Стефан

Архива од Авторот: Стефан

Карти за натпреварот од ЛШ – Севилја vs Јувентус

Sevilla-vs-Juventus-Prediction-and-Tips

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од лигата на шампионите кој ќе се одигра помеѓу екипите на Севилја и Јувентус. Натпреварот ќе се ... Повеќе »

Погба: Не одам никаде!!!

pogba-ap_3084050b

Последниве денови низ медиумите има милион варијанти за иднината на Пол Погба.Денес потпишува за Барса,утре не,оди во ПСЖ,после тоа Манчестер Сити понудиле енормна сума пари…Конечно и самиот Погба со изјава. ... Повеќе »

МАКЕДОНЦИ ќе има и во Берлин !!!

Olympiastadion_Berlin.bss

13 мај, 2015 година. Реванш полуфинален меч од Лигата на Шампионите на Сантијаго Бернабе во Мадрид помеѓу Реал Мадрид и Јувентус. 3018 километри далеку од Бернабе, во Скопје, во Галери ... Повеќе »

Писмо од Томазо до Алегри…18.07.2014

945446_508467755885290_1298644465_n

Драг Макс, добредојде во Јувентус. Како уредник на форумот и работата на vecchiasignora.com веќе некое време, си земав слобода и задача да ти дадам упатства кога е во прашање психологијата ... Повеќе »

Недвед: Барселона се фаворити

Pavel Nedved

Директорот на Јувентус Павел Недвед е уверен дека Барселона се големи фаворити во натпреварот од финалето на Лигата на Шампионите, но дека сепак и неговиот тим има големи шанси за ... Повеќе »

Насри, Џеко плус пари за Погба???

pogba-ap_3084050b

Манчестер Сити се спремни да ги понудат Самир Насри, Един Џеко и одреден износ на пари за играчот од средниот ред на Јувентус Пол Погба, објавуваат дел од спортските медиуми. ... Повеќе »

Тевез го пропушта натпреварот со Фиорентина

carlos-tevez-juventus

Во текот на денешниот ден од таборот на Јувентус беше потврдено дека напаѓачот на “Старата Дама”, Карлос Тевез ќе го пропушти вечерашниот натпревар од полуфиналето на купот на Италија поради повреда. ... Повеќе »

Бонучи во пресрет на натпреварот со Галатасарај

JUVENTUS - SHAKHTAR DONETSK

Јувентус се уште e во добра позиција за натамошен пласман во Лигата на шампионите, стои во изјавата на еден од столбовите во одбраната, Леонардо Бонучи. Италијанскиот шампион беше изненаден во ... Повеќе »

Арсенал го посакува Конте

conte-agnelli

На крајот на сезоната Антонио Конте најверојатно ќе биде мета на Арсенал, соопштуваат италијанските весници, врз основа на најновите шпекулации кои доаѓаат од Чизмата. Sport Mediaset е уверен во тоа ... Повеќе »

Виали импресиониран од Тевез

Vialli

Играта на Карлос Тевез на натпреварот од Лигата на шампионите против Копенхаген, предизвика воодушевување кај поранешниот играч на Црнобелите, Џанлука Виали. Аргентинскиот интернационалец веќе втор натпревар по ред нема постигнато ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!