Тука си: Почетна » Архива од Авторот: Игор (страна 3)

Архива од Авторот: Игор

Бонучи: Со Киелини е многу полесно

boni i chiello

Леонардо Бонучи во интервјуата по вчерашната победа (повторно без примен гол), несебично изјавува дека играњето во одбраната во Јувентус е многу полесно кога Џорџо Киелини  е до него. Тандемот, иако ... Повеќе »

Иднината на Огбона е во црно-белиот дрес

Angelo Ogbonna

По натпреварот против Верона се појавија одредени гласини во однос на слабите перформанси на Огбона, кои наведуваа и драстични мерки како негова продажба во следниот трансфер период. Иако Огбона имаше ... Повеќе »

Конте: „Необјаснив колапс против Верона“

Antonio Conte press

Разочарани од пропуштената прилика за освојување на сите три бода, Конте не може да ги оправда грешките на своите играчи и единствена причина за овој необјаснив колапс на одбраната на ... Повеќе »

Карти Јувентус – Интер 02.02.2014

Inter vs Juve

Натпреварот од 22. коло во Серија А, на Јувентус арената помеѓу Јувентус и Интер ќе се одржи на 02.02.2014 недела, во 15: часот (датумот и времето може да претрпат измени). ... Повеќе »

Марк Оливер Кемпф во Јувентус

marc-oliver-kempf

Tuttosport јавува дека Јувентус го договорил Марк Оливер Кемпф. Младиот дефанзивец од Ајнтрахт Франкфурт (18г) се сели во Торино за вкупен износ од 5 милиони евра. така што Јувентус ќе плати ... Повеќе »

Карти Јувентус – Рома 05.01.2014

Juve vs Roma

Натпреварот од 18то коло во Серија А, на Јувентус арената помеѓу Јувентус и Рома ќе се одржи на 05.01.2014 недела, во 20:45 часот (претходниот датум беше 06.01.). Износот за картите ... Повеќе »

Конте и Јувентус фоксуирани само за Болоња

A Conte at sideline

Во пресрет на утрешниот  натпреварот во Болоња, тренерот на Јувентус утрово одржа прес-конференција , на која се дискутираше можната формација, состојбата со Лихтштајнер и обновувањето на договорите со некои од ... Повеќе »

Пирло ќе отсуствува најмалку еден месец

Pirlo injury Udinese3

Јувентус ќе биде без Андреа Пирло барем до крајот на оваа година, откако денешните тестови покажаа повреда на лигаментот на коленото. Пирло го заврши натпреварот со Удинезе уште во 15тата ... Повеќе »

Карти за Галатасарај – Јувентус ЛШ 10.12.2013

Juve - Galata

Имаме можност да нарачаме карти за натпреварот од последното коло во фазата на групите во Лига на Шампиони – Галатасарај – Јувентус, кој треба да се одигра на 10. декември ... Повеќе »

Јувентус – Сасуоло 14.12.2013 – заедничко патување со фан клубовите од Хрватска и Босна и Херцеговина

24910-lo-juventus-stadium-di-torino

Јувентус – Сасуоло 14.12.2013 (сабота) – организирано патување во соработка со Јувентус DOC клуб – Хрватска и Јувентус DOC клуб – БиХ Нашиот DOC фан клуб во соработка со пријателите ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!