You are here: Home » Author Archives: Игор

Author Archives: Игор

Карти Јувентус – Лацио 14.10.2017

Почитувани Јувентини, Добивме понуда за карти за натпреварот од Серија А, помеѓу Јувентус и Лацио. Натпреварот ќе се одигра во сабота 14.10.2017 година во Торино со почеток од 18:00 часот . Рокот за пријавување и ... Read More »

Карти Јувентус – Спортинг 18.10.2017

Почитувани Јувентини, Добивме понуда за карти за натпреварот од Лига на Шампиони помеѓу Јувентус и Спортинг Лисабон . Натпреварот ќе се одигра во среда 18.10.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување ... Read More »

Карти за натпреварот Јувентус – Лион

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 4-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Лион. Натпреварот ќе се одигра во среда 02.11.2016 година ... Read More »

Карти за натпреварот Динамо Загреб – Јувентус (27.09.2016)

По вчерашното извлекување на групите во Лигата на Шампионите, нашите сандачиња се блокираа со барања за карти за овој натпревар, кој се игра на 27.09.2016 (вторник) во 20:45 Цената на ... Read More »

Ремек дело на трансфер гуруата од Јувентус

За оние кои сеуште не ги знаат вредностите на „позадинската“ работа на клубот, еве еден одличен пример за способноста на Марота и Паратичи. По обезбедувањето на Мандрагора и Сенси (во ... Read More »

Договорен и Бреел Емболо!?

Додека фокусот на тимот е кон финалето во Берлин, менаџментот активно е ангажиран на пазарот. Најновото име кое летово може да го засили тимот е Бреел Емболо, еден од најнадежните ... Read More »

Карти за серија А: Јувентус – Наполи

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за напреварот од 37. коло на Серија А помеѓу Јувентус и Наполи. Доколку и Наполи и Јувентус се квалификуваат ... Read More »

Карти за Серија А: Јувентус – Фиорентина

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за напреварот од 33. коло на Серија А помеѓу Јувентус и Фиорентина. Натпреварот ќе се одигра во среда 29.04.2015 со ... Read More »

Марота и Паратичи остануваат во Јувентус

Официјалното соопштение за продолжувањето на договорите со Џузепе Марота и Фабио Паратичи се очекува следната недела. Стигнуваат вести дека Бјанконерите веќе ги договориле продолжувањата на договорите со поголемиот дел на ... Read More »

Карти за 1/4 финале ЛШ: Јувентус – Монако

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 1/4 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Монако. Натпреварот ќе се одигра во вторник ... Read More »

Scroll To Top
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!